مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان:

هفته کودک فرصت مغتنمی برای توجه به نیازهای کودکان است

مدیر کل کانون پرورش فکری استان زنجان در جلسه هفته ملی و روز جهانی کودک در استانداری زنجان با تبیین برنامه‌های هفته ملی کودک شعار این هفته را « آینده را باید ساخت» اعلام کرد.

پنجشنبه, 12 مهر,1397
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
هفته کودک فرصت مغتنمی برای توجه به نیازهای کودکان است

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری استان زنجان؛ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان در جلسه بررسی و هماهنگی برنامه‌های هفته ملی کودک در سالن امام علی(ع) استانداری زنجان گفت: کودکان سرمایه‌هایی ارزشمند و گرانقدر ملی و امانت خداوند تبارک و تعالی در اختیار ما هستند. دنیای کودکان دنیای زیبایی، صداقت، پاکی و معصومیت است. کودکان خالق شادیند و افق‌های روشن و امید بخش خانواده‌ها و جامعه هستند و در فرهنگ ما و در دین مبین اسلام و مکتب تشیع جایگاه ویژه و ممتازی برای کودکان تعریف شده است.

محمد نقی صالحی بیان داشت: هفته ملی و روز جهانی کودک فرصت مغتنمی است برای توجه ویژه افکار عمومی و متولیان امر تعلیم و تربیت و والدین به مسائل و نیازهای عاطفی، روانی، جسمی، آموزشی، تربیتی، اجتماعی، امنیتی، بهداشتی و حقوقی این میوه‌های بهشتی و سرمایه‌های آینده ایران اسلامی، بنابراین همه باید عشق، محبت، امنیت، صلح و دوستی را بدون قید و شرط به کودکانمان نثار و هدیه کنیم.

این مقام مسوول به روز شمار و اهداف هفته ملی و روزجهانی کودک اشاره و اظهار داشت: امسال هفته ملی و روزجهانی کودک از 14 مهر ماه لغایت 20 مهرماه با شعار" آینده را باید ساخت" برگزار خواهد شد.

صالحی جلب توجه افکار عمومی نسبت  به اهمیت دوران کودکی و ویژگی‌ها، نیازها و خواسته‌های کودکان امروز هم‌افزایی و هم‌گرایی فعالیت‌های دستگاه‌های متولی حوزه کودک، ارتقای آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان به ویژه کودکان با نیازهای ویژه و ایجاد فضای با نشاط با مشارکت کودکان، معرفی سازماهای فعال در حوزه‌ی کودک و ظرفیت‌های این سازمان‌ها به جامعه و توجه به هویت ملی و بهره‌گیری از آموزه‌های دین مبین اسلام در رابطه با حقوق کودک را از اهداف برگزاری هفته ملی و روز جهانی کودک اعلام کرد.

وی در مورد رویکرد برنامه‌های هفته ملی کودک در استان گفت: توجه به مسائل زیست محیطی، بحران آب و انرژی، حق آموزش و تحصیل همگانی، صرفه جویی و مسئله حمایت از کالای ایرانی، کودکان با نیازهای ویژه، فضای مجازی و فن‌آوری های نوین، توجه ویژه به آموزه‌های عاشورایی با عنایت به تقارن زمانی این هفته با ایام ماه محرم خواهد بود.

مدیرکل کانون استان در ادامه ابراز داشت: برنامه‌های هفته ملی کودک در دو سطح اجرا خواهد شد. برنامه های ویژه کودکان و برنامه های ویژه مربیان و معلمان و اولیای تربیتی و والدین.

 صالحی با قدردانی از همکاری و هم‌گرایی سازمان‌ها و دستگاه‌ها و موسسات متولی حوزه کودکان در استان زنجان، اظهارداشت: برنامه‌های هفته ملی کودک با محتوای کیفی و خلاقانه  متناسب با کودکان توسط دستگاه‌ها تدوین شده و در هفته ملی کودک در استان اجرا خواهد شد.

تعداد نمایش ها (459)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان