ارتباط با ما

کاربر گرامی جهت ارتباط با بخش روابط عمومی استانداری زنجان با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

تلفن : 33143468-024

آخرین اخبار

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان:

اطلاع رسانی از تسهیلات، آموزش مهارت‌های کارآفرینی و ارزیابی دستاوردها باید بصورت مستمر انجام شود

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق و جامع از نحوه ارائه تسهیلات در حوزه های مختلف از قبیل مشاغل خانگی، گفت: پس از اطلاع رسانی، آموزش مهارت های کارآفرینی برای اجرای درست فعالیت های اشتغالزا و در نهایت، ارزیابی دستاوردهای ناشی از این تسهیلات باید مورد بررسی های مستمر قرار گیرد.

یکشنبه, 06 آبان,1397
نویسنده: Admin
نسخه چاپی
اطلاع رسانی از تسهیلات، آموزش مهارت‌های کارآفرینی و ارزیابی دستاوردها باید بصورت مستمر انجام شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ کریم شعبانی در نشست تخصصی بانوان و خانواده استانداری زنجان، با اشاره به حمایت های ویژه و پرداخت تسهیلات کم‌بهره دولتی به فعالین حوزه مشاغل خانگی، بر ضرورت اطلاع رسانی دقیق و ارزیابی نتایج ارائه تسهیلات تاکید کرد و گفت: در ابتدا باید اطلاع رسانی دقیقی از نحوه پرداخت این تسهیلات به گروه‌های هدف در تمامی شهرستان ها و روستاهای استان صورت گیرد و در پایان نیز باید ارزیابی دقیقی از نتایج تسهیلات ارائه شده و اشتغال ایجاد شده در حوزه مشاغل خانگی استان انجام شود.
وی مشارکت فرمانداران، بخشداران و مسئولین شهرستانی در کنار صداوسیمای مرکز استان را در جهت آگاه‌سازی مردم از شرایط ارائه تسهیلات کم‌بهره حوزه مشاغل خانگی بسیار موثر دانست و افزود: با اطلاع رسانی به همه اقشار جامعه و با مراجعه گروه‌های هدف باید مهارت‌آموزی های لازم با محوریت اداره کل فنی و حرفه ای استان نیز به متقاضیان صورت گیرد تا کارآفرینی در این بخش ارتقاء یابد.
معاون استاندار زنجان ارائه تسهیلات، آموزش مهارت‌های فنی و اجتماعی و بسترسازی لازم برای کارآفرینی به ویژه در مناطق حاشیه شهرها و روستاها را از عوامل موثر در کاهش آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت: با اقدامات پیشگیرانه و اشتغالزایی، بخصوص در مناطقی که بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند می توان از شیوع این مشکلات پیشگیری کرد.
شعبانی علت وقوع بسیاری از نارسایی های اجتماعی را مسائل و مشکلات اقتصادی خانواده ها عنوان نمود و خاطر نشان کرد: با حمایت های ویژه، مهارت‌آموزی و اشتغالزایی می توان از بروز و گسترش آسیب های اجتماعی و صدمات ناشی از آن نظیر فروپاشی خانواده ها جلوگیری کرد.
وی در ادامه به رویکرد دولت در استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد نیز اشاره و تاکید کرد: با توجه به رویکرد دولت در استفاده از توان و ظرفیت سمن‌ها باید با ارائه آموزش های لازم و افزایش کارایی سازمان های مردم‌نهاد، تسهیلات را مستقیما در اختیار این گروه های مردمی قرار داد و بر میزان اشتغالزایی آن‌ها نظارت کرد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان مهارت‌آموزی را از اولویت های مهم در بحث اشتغالزایی مردم به ویژه اقشار کم‌درآمد عنوان کرد و ادامه داد: با افزایش مهارت سمن‌ها می توان اعتبارات را به دل روستاهای محروم رساند تا تقویت معیشت و ایجاد اشتغال جمعیت روستایی، گروه‌های هدف و اقشار کم‌درآمد با تسهیلات این بخش امکان‌پذیر شود.
شعبانی تصریح کرد: در پایان اجرای طرح های اشتغالزا نیز بایستی نسبت به ارزیابی عملکرد و سنجش میزان ارزشمندی تسهیلاتِ ‌ارائه‌شده و اشتغالِ ‌ایجاد‌شده اهتمام جدی داشت.
وی در پایان سخنان خود از توجه ویژه به ورزشکاران و مدال‌آوران زنجانی در این دوره از مسابقات آسیایی نیز قدردانی کرد و گفت: استان زنجان در تجلیل از قهرمانان این دوره از مسابقات آسیایی در کشور، مقام اول را کسب نموده و معتقدیم با حمایت و ایجاد انگیزه در ورزشکاران می توان هرساله نتایج بهتر و درخشان‌تری را کسب کرد.

تعداد نمایش ها (285)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان