ارتباط با ما

کاربر گرامی جهت ارتباط با بخش روابط عمومی استانداری زنجان با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

تلفن : 33143468-024

آخرین اخبار
ضرورت بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های استان در کارآفرینی و کسب‌وکارهای فناورانه

ضرورت بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های استان در کارآفرینی و کسب‌وکارهای فناورانه

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان تاکید کرد؛

نویسنده: Admin/دوشنبه, 14 آبان,1397/دسته ها: اخبار اجتماعی, خبر سطح دو, اخبار ستادی استانداری, اخبار معاونت سیاسی و امنیتی

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ کریم اله شعبانی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با اشاره به اجرای طرح شتابدهی کسب و کار فناورانه در استان زنجان اظهار کرد: این طرح ظرفیت مطلوبی است که در زنجان به عنوان استان پایلوت کشور، اجرا می شود لذا باید از ظرفیتهای ایجاد شده توسط این طرح و پارک علم و فناوری، مدیریت و بهره‌برداری شود.
وی با تاکید بر این که اداره کل ورزش و جوانان استان نباید از ظرفیت های حوزه جوانان غفلت نماید، افزود: با هم افزایی و تعامل مناسب، می توان عملکرد شایسته و خروجی مطلوبی در حوزه اشتغال جوانان به دست آورد و باید در این رابطه، ظرفیت های قانونی تمامی دستگاه ها در اختیار پارک علم و فناوری استان قرار گیرد.
شعبانی ادامه داد: با نظارت و ارزیابی لازم از عملکرد دستگاه ها در این زمینه، موانع و کوتاهی های احتمالی، بررسی و رفع شوند.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با تاکید بر تشکیل کمیته پیگیری اشتغال جوانان در بخش مداخلات و برگزاری منظم جلسات این کمیته، خاطرنشان کرد: این بخش، ویژه جوانان است که باید با نظارت و هماهنگی تلاش کند تا اعتبارات لازم در زمان مقرر جذب گردد.
وی با اشاره به وجود برخی پروژه های نیمه تمام در شهرستان ها و با بیان اینکه برخی از این پروژه ها در گذشته، بدون برنامه ریزی، کلنگ زنی شده اند تصریح کرد: بر اساس قانون می توان برخی پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی و یا نهادهای غیر دولتی واگذار کرد تا از این طریق به اتمام برسند که در این زمینه، فرمانداران باید هماهنگی و اقدامات لازم را انجام دهند.
این مقام مسئول، تقویت و گسترش 4 مرکز ارائه خدمات مشاوره کسب و کار جوانان در استان باید را ضروری خواند و گفت: راه اندازی سامانه خوداظهاری جوانان جویای شغل و دارای مهارت های کسب و کار نیز باید پیگیری شود.
وی ادامه داد: برگزاری حداقل 3 استارت آپ کسب و کار با در بخش های مختلف برای جوانان استان نیز باید در دستور کار ستاد ساماندهی امور جوانان استان قرار گیرد.
شعبانی افزود: نشست عمومی کانون کارآفرینی استان با کارآفرینان جوان نیز برگزار شود تا جوانان نسبت به نحوه کار و ظرفیت های کسب و کار فناورانه، توجیه و آشنا شوند.
وی با بیان این که مراکز رشد از ایده ها و طرح های ایده پردازان و شرکت های دانش بنیان استقبال می‌کند، گفت: هم افزایی و تعامل مناسب بین بخش های مختلف در این زمینه ضروری و مهم است.

Print

تعداد نمایش ها (318)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان