آتش سوزی گسترده یک کارخانه بزرگ در جنوب تهران

آتش سوزی گسترده یک کارخانه بزرگ در جنوب تهران

آفتاب نیوز :

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اظهار کرد: در ساعت 13:57 ظهر امروز یک مورد آتش سوزی در شهرک صنعتی شمس آباد در اتوبان قم به سامانه 125 اطلاع داده شد که با توجه به اینکه این محدوده در خارج از حوزه استحفاظی آتش نشانی تهران قرار داشت، همکاران از وقوع این آتش سوزی اطمینان حاصل کردند و یک ایستگاه کمکی به همراه خودرو های پشتیبانی از جمله تانکر آب به محل اعزام شد.

وی با بیان اینکه عوامل آتش نشانی شهرک صنعتی شمس آباد، شهرک های صنعتی مجاور و آتش نشانی باقرشهر محل حضور داشتند، گفت: آتش نشانان تهرانی نیز در محل حاضرشده و مشاهده کردند که حریق در یک کارخانه بزرگ 2000 متری مسقف تولید مبلمان پلیمری بسیار قابل اشتعال رخ داده و شعله های آتش حدود 70 درصد این فضا را دربرگرفته است و همین اندازه سقف ها تخریب و روی اجناس شعله ور ریخته بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بیان کرد: همچنین به گفته افراد حاضر در محل داخل این کارگاه مملو از ظروف رنگ و پارچه و تینر، مواد نفتی و … مورد استفاده در تولید مبل در حجم زیاد وجود داشت که همین موضوع نیز سبب گسترش سریع آتش و دود غلیط برخاسته از آن شده بود.

ملکی گفت: در مجاورت این محل یک کارگاه تولید مواد پتروشیمی قرار داشت که احتمال سرایت شعله های آتش به آن وجود داشت؛ در همین راستا نیز آتش نشانان از چند جهت وارد عمل شدند تا هم شعله های آتش را مهار کنند و هم از سرایت آن به اماکن دیگر جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه با اقدامات انجام شده در حال حاضر از گسترش آتش جلوگیری شده است، گفت: هم اکنون آتش تا حد زیادی تحت کنترل است، اما آتش نشانان همچنان در حال اطفاء آن هستند و تا این مورد مورد مصدوم و تلافات جانی نداشته ایم، اما چون سقف ها تخریب شده ورود به مرحله لکه گیری قدری زمان بر است و با احتیاط کامل این کار را آتش نشانان انجام می دهند.

آتش سوزی گسترده یک کارخانه بزرگ در جنوب تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آتش سوزی گسترده یک کارخانه بزرگ در جنوب تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آتش سوزی گسترده یک کارخانه بزرگ در جنوب تهران"، کلیک کنید.