آشکارسازی ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی در تهران

آشکارسازی ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی در تهران

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از آشکار سازی ساختمان های دارای وضعیت ایمنی بحرانی در پایتخت خبر داد.

کامران عبدولی در گفت وگو با زندگی نیوز، با بیان اینکه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرتهران در جریان بازدیدهای انجام شده از ساختمان های عمومی، مرتفع و مهم پایتخت با 129 ساختمان که دارای وضعیت بحرانی از نظر ایمنی بودند، مواجه شد، گفت: در ادامه اطلاعات این ساختمان ها در اختیار شهرداری تهران، قوه قضاییه و … قرار گرفت و همزمان اقدامات آتش نشانی برای ارتقاء ایمنی در این ساختمان ها نیز آغاز شد. در نتیجه این اقدامات نیز تعداد ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی طی چند مرحله به 75 ساختمان رسید.

وی با بیان اینکه درحال حاضر 75 ساختمان در پایتخت از نظر آتش نشانی تهران در وضعیت بحرانی از نظر ایمنی قرار دارند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همراهی خوب دادستانی تهران مالکان این ساختمان ها دعوت شده و به آنان تذکر داده شد.اخطارهای اولیه نیز به مالکان و مدیران این ساختمان ها داده شد. همچنین به این افراد اخطار دادیم که در صورت عدم توجه به هشدارها نسبت به قطع انشعاب گاز، آب و برق این ساختمان ها نیز اقدام خواهد شد.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران افزود: برخی از مدیران این ساختمان ها با ما همکاری کرده و نسبت به ایمن سازی اقدام کردند. کارشناسان نیز موارد لازم برای ارتقاء ایمنی را به شکل یک چک لیست در اختیار مدیران و مالکان قرار دادند. برخی از این اقدامات زمان بر است و از این رو به آنان مهلت داده شد تا موارد نا ایمنی را رفع کنند. برخی برای رفع موارد ناایمنی نیازمند برگزاری مناقصه و … بودند.

عبدولی گفت: در نهایت نیز با توجه به وضعیت هر ساختمانی زمان برای ایمن سازی آنان در نظرگرفته شد. برخی از مالکان نقشه های ایمن سازی را نیز دریافت کرده و به تایید آتش نشانی نیز رساندند و برخی دیگر نیز در مراحل ایمن سازی قرار دارند.

وی افزود: همانطور که گفتم با همکاری خوب میان دادستانی، آتش نشانی و شهرداری مناطق تصمیم بر آن شد که نسبت به آشکارسازی آن دسته از ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی که مالکان آنها توجهی برای ایمن سازی آن نداشتند، اقدام شود که اجرایی شد. همچنین مرحله بعدی قطع انشعابات است و پس از آن امکان پلمب نیز وجود دارد.

در همین زمینه بخوانید:

کارشناسان آتش نشانی ضابط قضایی شوند

قوانین ایمنی ضعف دارند

نماهای خطرناک

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: البته باید بگویم که دست آتش نشانی درمورد ساختمان های نا ایمن بسته است و در این موارد نیز دادستانی با ما همراه شده است. اما اینطور نیست که قانون مشخصی وجود داشته و در آن این اختیار به آتش نشانی داده شده باشد که بتواند نسبت به پلمب ساختمان های نا ایمن اقدام کند. در واقع اقدامی که با همراهی قوه قضاییه درحال انجام است، یک اقدام موضعی است و ما نیازمند وضع قوانین و مقررات در این خصوص و نیز اصلاح برخی از قوانین هستیم.

پایان خبر زندگی نیوز

آشکارسازی ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی در تهران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آشکارسازی ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آشکارسازی ساختمان های دارای وضعیت بحرانی ایمنی در تهران"، کلیک کنید.