آمادگی دادگستری شاهرود برای تعاملات آموزشی و پژوهشی با دانشگاه آزاد

آمادگی دادگستری شاهرود برای تعاملات آموزشی و پژوهشی با دانشگاه آزاد

رییس دادگستری شهرستان شاهرود گفت: آماده ایم تا با فراهم کردن بستر های لازم، زمینه حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی را در محیط دادگستری برای علم آموزی عملی فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، علی تقی خاکی رییس دادگستری شهرستان شاهرود در دیدار با حسینعلی سمیعی رییس دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان اظهار کرد: کار تیوری همزمان با کار عملی می تواند بسیار موثر باشد، طبیعتاً دانشجویانی که همزمان با تحصیل به کار عملی مشغولند و با فضای دادگاه ها آشنایی بیشتری دارند موفق تر خواهند بود. از طرفی آشنایی با کار های عملی می تواند در انتخاب شغل آینده آنها چه در بحث وکالت و چه در زمینه قضاوت و یا سردفتری و دیگر مشاغل مربوط به حقوق موثر باشد.

وی افزود: از همکاری با دانشگاه و حتی حضور دانشجویان در دادگاه ها با رعایت قوانین استقبال می کنیم و حتی اگر نیاز بود حاضریم بعضی از کارگاه های آموزشی نیز در دادگستری برگزار شود و قضات به صورت عملی مباحثی که در دانشگاه ها تدریس می شود را برای دانشجویان تبیین کنند. حتی در سیستم دادگستری شهرستان شاهرود این امکان وجود دارد تا دانشجویان بتوانند به صورت مجازی در دادگاه های حقوقی و کیفری حضور داشته تا با آداب، رسوم و تشریفات دادگاه و نحوه رسیدگی، دفاع کردن وکیل، دفاع متهم از خود و نحوه اظهارات شاکی آشنا شوند و احیاناً اگر سوالاتی داشتند، بتوانند در محیط عملی بیان کنند.

 رییس دادگستری شهرستان شاهرود با بیان اینکه حضور دانشجویان به صورت عملی باعث می شود که آنان با روش ها و اصطلاحات و نوع کار افراد ازجمله بازپرس، دادرس، دادیار، دادستان، قاضی و … به صورت کامل آشنا شوند، تاکید کرد: این موارد می تواند بسیار مثمر ثمر باشد، انگیزه دانشجویان را بالا ببرد، کاملاً از این امر استقبال می کنیم و آماده همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود هستیم.

تقی خاکی گفت: آماده ایم تا از پژوهش ها استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شاهرود در رشته حقوق در راستای کاهش ورودی پرونده ها نیز استفاده کنیم، معتقدیم استادان می توانند راه حل هایی اثرگذار را به سیستم قضا ارایه دهند و یا حتی می توان با تعامل با دانشگاه بعضی از مراحل رسیدگی را حذف یا کاهش داد که در این مورد با تعاملاتی که با تعدادی از شرکت های بیمه، ادارات و موسسات داشتیم توانستیم یک سری از مراحل دادرسی را کاهش دهیم.

وی عنوان کرد: قطعاً جلسات مشترکی را با قضات و با استادان دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم داشت تا بتوانیم با استفاده از نظرات و پیشنهاد ها به طور مشترک در بهینه سازی عملکرد دادگستری استفاده کنیم.

 رییس دستگاه قضا در شاهرود بیان کرد: مفتخریم که برای بالا بردن سطح علمی دانشگاه هرگونه همکاری در زمینه های آموزشی و پژوهشی که لازم باشد را داشته باشیم تا جایی که اقتضا کند و امکانات اجازه بدهد در چارچوب قانون آماده پذیرش دانشجویان برای حضور در دادگاه ها و سایر ارکان در دادگستری هستیم و در این راستا آماده ایم تا به صورت رایگان جلسات توجیهی برای آموزش دانشجویان برای آشنایی با روند دادرسی در دادگاه ها را اجرا کنیم.

آمادگی دادگستری شاهرود برای تعاملات آموزشی و پژوهشی با دانشگاه آزاد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی دادگستری شاهرود برای تعاملات آموزشی و پژوهشی با دانشگاه آزاد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی دادگستری شاهرود برای تعاملات آموزشی و پژوهشی با دانشگاه آزاد"، کلیک کنید.