آمریکا پهپاد زیردریایی ساخت/ عکس

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز، مهندسان یک پهپاد زیردریایی خودران مونتاژ کرده اند که آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی ایالات متحده (دارپا/DARPA) قصد دارد از آن برای ماموریتهای دوربرد در اقیانوس استفاده کند.

براساس گزارش فرادید، این پهپاد که «مانتا رِی» نام دارد، با الهام از ماهیان پالیده خواری به همین نام با بدن های الماس شکل و باله های بال مانند ساخته شده است. این نمونه اولیه که شرکت هوافضایی و صنایع جنگ افزاری نورثراپ گرومَن (Northrop Grumman) آن را طراحی کرده و ساخته، یک پهپاد فوق العاده بزرگ است که می تواند ماموریت های طولانی مدت و بارگیری شده را بدون نیاز به پشتیبانی و تعمیرات انسانی انجام دهد.

آمریکا پهپاد زیردریایی ساخت/ عکس

این پهپاد پس از استقرار، می تواند با لنگر انداختن در بستر دریا و خوابیدن در حالت کم مصرف، در انرژی صرفه جویی کند.

تاد لیویت، معاون سیستم های دریایی و اقیانوسی در نورثراپ گرومَن، در لینکدین نوشت: «من هیجان زده هستم که یکی از اولین تصاویر مانتا رِی را که به طور کامل در تاسیسات آناپولیس ما مونتاژ شده، بازنشر کنم.»

دارپا برنامه مانتا رِی را سال 2020 راه اندازی کرد تا طراحی خودروهای زیرآبی را بهبود ببخشد، از جمله توسعه تکنیک هایی برای افزایش ظرفیت بار و صرفه جویی در انرژی.

این شرکت در وب سایت خود اعلام کرده که نمونه اولیه ی مانتا رِی نورثراپ گرومَن چندین ویژگی منحصر به فرد را برای ایجاد «غافلگیری استراتژیک» ادغام می کند. این ویژگی ها عبارتند از خودگرانی، ظرفیت حمل تجهیزات برای پشتیبانی از ماموریت های مختلف، عملکردهای صرفه جویی در مصرف انرژی و پیوستگی عملکردی به این معنا که طرح را می توان جدا و دوباره سرهم کرد. این پهپاد در پنج کانتینر حمل و نقل استاندارد نیز قرار می گیرد، به این معنا که می تواند در سراسر جهان حمل و مستقر شود.

227227

آمریکا پهپاد زیردریایی ساخت/ عکس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا پهپاد زیردریایی ساخت/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا پهپاد زیردریایی ساخت/ عکس"، کلیک کنید.