«آنیتا، گمشده در اخبار» در پالرمو رقابت می‌کند

«آنیتا، گمشده در اخبار» در پالرمو رقابت می‌کند

«آنیتا، گمشده در اخبار» در جشنواره بین‌المللی مستند «Sole Luna» پالرمو در بخش مسابقه حضور دارد.

به گزارش زندگی نیوز، نوزدهمین جشنواره فیلم مستند «Sole Luna Doc» (تک ماه مستند) از ۱۱ تا ۱۷ تیر (۱ تا ۷ جولای) در پالرمو سیسیل برگزار خواهد شد و فیلم کوتاه مستند-انیمیشن «آنیتا، گمشده در اخبار» ساخته بهزاد نعلبندی در بخش مسابقه مستند کوتاه این جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

«گابریلا دی آگوستینو» مدیر این جشنواره این دوره را به «غزه، کودکانی که آینده نخواهند داشت» تقدیم کرده است و در کنار هیات داوران اصلی و هیات داوری دانش آموزی، یک هیات داوری جدید متشکل از پناهندگان ساکن پالرمو نیز برای داوری فیلم‌ها تشکیل داده است.

«آنیتا، گمشده در اخبار» پیش از این در چهل‌وسومین دوره جشنواره استانبول ترکیه، جیلاوا کشور چک، توکیو انیمه ژاپن، هیوستون آمریکا، بیست و هشتمین جشنواره فیلم انیمیشن کاتالونیا؛ انیماک، بیرمنگام انگلستان حضور یافته و در جشنواره انیمیشن هند حضور داشته است.

این فیلم ۱۷ دقیقه‌ای ساخته جدید بهزاد نعلبندی است که ساخته قبلی او با عنوان «کاغذ پاره‌ها» در جشنواره‌های سینمایی جهان و ایران حضور داشت و جوایزی کسب کرد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «در ۵ آبان ۱۳۹۹، یک قایق بادی سواحل دانکرک فرانسه را ترک می کند تا ۱۹ مهاجر غیرقانونی را به انگلستان برساند اما پس از چند دقیقه واژگون می شود. هفت مهاجر در کانال مانش غرق می‌شوند، پنج نفر آنها یک خانواده کرد-ایرانی به نام ایران‌نژاد بودند که در آرزوی زندگی بهتر به این سفر سخت رفته بودند و این فیلم در مورد آن خانواده است.»

عوامل فیلم انیمیشن «آنیتا، گمشده در اخبار» عبارتند از طراح صدا: انسیه ملکی، آهنگساز: مصطفی محمودی، نویسنده، کارگردان، تدوینگر، انیماتور و تهیه کننده: بهزاد نعلبندی، پخش بین المللی: شرکت مستقل‌های ایرانی با مدیریت محمد اطبایی.

پایان خبر زندگی نیوز

«آنیتا، گمشده در اخبار» در پالرمو رقابت می‌کند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«آنیتا، گمشده در اخبار» در پالرمو رقابت می‌کند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«آنیتا، گمشده در اخبار» در پالرمو رقابت می‌کند"، کلیک کنید.