آیت الله رییسی هیچ وقت در خدمت به مردم خسته نمی شد – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

آیت الله رییسی هیچ وقت در خدمت به مردم خسته نمی شد - خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز، علیرضا زاکانی امروز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه 1403 در اجتماع سوگواران شهادت آیت الله رییسی و هیات همراه در دانشگاه تهران ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت رییس جمهور، وزیر امور خارجه، استاندار و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و دیگر شهدای حادثه سقوط بالگرد، اظهار کرد: این شهدا به اوج قله افتخار رسیدند و این تبریک برای آنهاست؛ برای کسانی است که اسیر دنیا نشدند و تلاش کردند آن گونه که زیبنده بندگی است بندگی کنند و آنگونه که زیبنده لقاء الهی است به لقاء الله بپیوندند.

وی ضمن تسلیت به مقام معظم رهبری با بیان اینکه هیچ گاه فکر نمی کردم روزی پشت تریبون در چنین وضعیتی در مورد ایشان سخن بگویم، یادآور شد: امام خمینی (ره) انگیزه الهی و مقصد عالی حکومت و انگیزه ملت را رمز پیروزی انقلاب اسلامی می دانستند. بنده قریب به دو دهه با ایشان آشنایی داشتم و نزدیک به سه سال در هییت دولت در خدمت شان بودم. ایشان شرایط را به گونه ای رقم زد که او به دنبال مقصد عالی و بر مبنای انگیزه الهی عمر خود را سپری کرد.

زاکانی با بیان اینکه عده ای به دنبال مخدوش کردن تصمیمات بودند و عده ای هم حاضر نبودند تصمیمات سخت را بگیرند، گفت: بارها اتفاق افتاد که این شهید سعید خطاب به وزرا و اهل کابینه تاکید کرد؛ باید به نفع مردم تصمیم گرفته شود؛ هرچند تصمیم سختی باشد.

شهردار تهران با بیان اینکه رییس جمهور شهید هفته گذشته با استناد به سخنان شهید رجایی مبنی بر اینکه آنچه امام می گویند را دنبال می کنند و چیزی نمی گویند که موجب اختلاف شود، گفت: آیت الله رییسی اظهار کرد «هیچ کسی از بنده بیان اختلافی نخواهد شنید» و این اوج خودساختگی و عظمت فرد است.

وی ادامه داد: بنده ندیدم ایشان خود را ببیند و هرچه بزرگی بود در عظمت ملت، مقام معظم رهبری و اسلام می دید. بسیار مهم است که یک انسان سیاست مدار خود را نبیند و خود را در ذیل ولی فقیه و اسلام تعریف کند.

زاکانی با بیان اینکه رییس جمهور خود را نمی دید و خود را طلبه ای کوچک می دانست، تصریح کرد: ایشان 45 سال بعد از انقلاب بزرگی و عظمت کرده بود، اما در برابر شهید بهشتی خود را نمی دید.
شهردار تهران با تاکید بر اینکه در هیچ موردی ندیدم که ایشان خود را مخاطب منویات حضرت آقا نبیند، افزود: در جلسات هییت دولت همواره تاکید داشت که باید به سخنان مقام معظم رهبری با دقت و جدیت عمل شود و این ویژگی ممتازی است که از نایب امام زمان (عج) تبعیت می کرد.

وی با تاکید بر اینکه خدمت خستگی ناپذیر از دیگر ویژگی های رییس جمهور شهید است، یادآور شد: آیت الله رییسی هیچ وقت در خدمت به مردم خسته نمی شد و همواره پیگیر امور مردم بود.
شهردار تهران با بیان خاطره ای از رییس جمهور گفت: به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) جلسه ای در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی برگزار شد و وقتی ایشان را همراهی می کردیم چند کودک منتظر بودند و با اینکه رییس جمهور عجله داشت و محافظین نیز اصرار داشتند که سریع تر برود، ایشان ایستاد تا با این کودکان احوالپرسی کند.

شهردار تهران با بیان اینکه اراده آیت الله رییسی در پرتو خواست خداوند، مقام معظم رهبری و ملت تجلی پیدا می کرد، تاکید کرد: شهادت و مجاهدت ایشان مولود اثرگذاری برای ایران عزیز برجای خواهد گذاشت که آثار آن مانا خواهد بود.

آیت الله رییسی هیچ وقت در خدمت به مردم خسته نمی شد – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیت الله رییسی هیچ وقت در خدمت به مردم خسته نمی شد – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیت الله رییسی هیچ وقت در خدمت به مردم خسته نمی شد – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.