اختصاص بسته های غذایی مادران دارای فرزند شیرخوار از امروز

اختصاص بسته های غذایی مادران دارای فرزند شیرخوار از امروز

آفتاب نیوز :

 «سید صولت مرتضوی » اظهار کرد: این طرح برای مادران دارای فرزند زیر 2 سال در سه دهک اول درآمدی که جمعیتی حدود 1 میلیون (935 هزار و 724 ) نفر هستند در تمام استان های کشور اجرایی می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: این طرح با نام «یسنا» در سال گذشته و از محل مسیولیت های اجتماعی شرکت های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با همکاری بنیاد کرامت آستان قدس رضوی،برای حدود 24 هزار مادر دارای فرزند شیرخوار ( مادران دارای فرزند زیر 2 سال) در دهک اول درآمدی در 8 استان کم برخوردار از جمله کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، ایلام، گلستان، فارس، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، هرمزگان اجرایی شد.

وی گفت: در سه مرحله تامین اعتبار به ازای هر مادر 400 هزار تومان برای خرید بسته غذایی انجام شد و از فردا برای تمامی مادران دارای فرزند شیر خوار در سه دهک اول درآمدی تا سقف اعتبار 600 هزار تومان با همکاری ستاد ملی جمعیت در تمام استان های کشور اجرایی می شود.

مرتضوی افزود: مادران مشمول می توانند از بسته های حمایتی پیش بینی شده – سبد غذایی مورد تایید وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی شامل لبنیات، پروتیین، حبوبات، روغن، غلات، مغزی جات، میوه جات و سبزیجات و بسته بهداشتی شامل پوشک، شامپو، صابون و شوینده های بهداشتی برای کودک و مادر تا مبلغ حدود 600 هزار تومان به صورت رایگان خرید کنند.

وی با بیان این که برای مادران مشمول طرح، پیامک ارسال خواهد شد، اظهار کرد: اعتبار مذکور در حساب سرپرست خانوار دارای مادر مشمول تامین شده و قابل بهره برداری و خرید است و امکان خرید اقلام مورد تایید از طریق تمام فروشگاه های طرف قرارداد کالابرگ در دسترس قرار دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برای این که خانوار از مبلغ اعتبار مطلع شوند می توانند به برنامه کاربردی «شما» با کد ملی سرپرست خانوار وارد شده و به نزدیک ترین فروشگاه طرف قرارداد برای خرید مراجعه کنند.

وی یادآور شد: براساس ماده 24 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با معرفی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری کمیته امدادامام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان، مادران باردار، شیرده و دارای کودک زیر پنج سال را که بر اساس آزمون وسع، نیازمند حمایت هستند ، شناسایی کرده و خدمات سبد تغذیه رایگان و بسته بهداشتی رایگان را ماهانه به آنها اختصاص دهد.

مرتضوی تصریح کرد: به منظور حمایت از مادران عزیز ایرانی در فرزندآوری و حرکت به سوی جوانی جمعیت که یکی از موضوعات اصلی و محوری نظام جمهوری اسلامی ایران است، با همکاری ستاد ملی جمعیت، بسته های غذایی و بهداشتی به حدود یک میلیون مادر دارای فرزند شیرخوار (زیر 2 سال) در سه دهک اول درآمدی مبلغ حدود 600 هزار تومان در بستر کالابرگ الکترونیکی اختصاص خواهد یافت.

اختصاص بسته های غذایی مادران دارای فرزند شیرخوار از امروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اختصاص بسته های غذایی مادران دارای فرزند شیرخوار از امروز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اختصاص بسته های غذایی مادران دارای فرزند شیرخوار از امروز"، کلیک کنید.