استقبال آمریکا از تلاش های چین برای متحد کردن حماس و فتح

استقبال آمریکا از تلاش های چین برای متحد کردن حماس و فتح

جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه از تلاش های چین برای متحد کردن احزاب سیاسی فلسطین جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه استقبال کرد.

به گزارش زندگی نیوز، کربی در کنفرانسی خبری در این رابطه گفت: چین اگر می خواهد از نفود خود بهره برداری کند  – همانند استفاده از ارتباطاتی که با تهران دارد و ما از آن برخوردار نیستیم – تا امنیت و ثبات در منطقه حاکم شود، از این تلاش ها استقال خواهیم کرد.

وی همچنین اعلام کرد که در رابطه با سفر هیاتی از حماس به چین برای مذاکره با جنبش فتح اطلاعی نداشته است.

کربی عنوان کرد که نمی تواند بگوید که آیا این مذاکرات به توافق میان حماس و رژیم صهیونیستی در رابطه با آزادی اسرا در غزه کمکی خواهد کرد یا نه.

نمایندگان جنبش های حماس و فتح با برگزاری نشستی در پکن به مساله حل و فصل اختلافات و مغایرت ها با یکدیگر پرداختند.

منابع مطلع در این باره به شبکه الجزیره اعلام کردند در نشست دو روز گذشته جنبش حماس و فتح که به میزبانی پکن، پایتخت چین برگزار شد، بر ضرورت وحدت و پایان دادن به اختلافات تاکید شد.

این منابع افزودند اعضای 2 جنبش تاکید کردند که این دیدار در چارچوب سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و با پیوستن تمامی احزاب و گروه های فلسطینی به آن خواهد بود و در نشست بعدی که قرار است اواسط ژوین در پکن برگزار شود، پرونده های مختلف را بررسی خواهند کرد.

طبق این گزارش، از جمله این پرونده ها، تمرکز بر نقش چین در تقویت وحدت فلسطین، تلاش برای پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور فلسطین بر اساس قطعنامه های بین المللی است. این دو جنبش همچنین درباره ضرورت تشکیل یک دولت موقت، غیرجناحی و ملی در برهه فعلی رایزنی خواهند کرد. یکی از وظایف اولیه این دولت متحد کردن نهادهای فلسطینی و آماده سازی برای برگزاری انتخابات سراسری خواهد بود.

حاضران در نشست پکن بر وحدت موضع فلسطین در قبال جنگ علیه نوار غزه، اهمیت توقف جنگ نسل کشی، خروج کامل ارتش رژیم اشغالگر از این باریکه و هماهنگی تلاش های ملی مشترک برای کمک های فوری امدادرسانی به نوار غزه تاکید کردند. همچنین از جمله پرونده های مهم در دستور کار این نشست، بررسی هماهنگی مواضع و تلاش در کرانه باختری و قدس برای مقابله با حملات شهرک نشینان تندرو صهیونیست به روستاها و شهرک ها و حمله به مسجد الاقصی بود.

حماس و فتح همچنین بر اولویت موضوع اسرا و ضرورت حفاظت از حقوق و حمایت از آنها در این مرحله تاکید کردند.

پایان خبر زندگی نیوز

استقبال آمریکا از تلاش های چین برای متحد کردن حماس و فتح

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال آمریکا از تلاش های چین برای متحد کردن حماس و فتح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال آمریکا از تلاش های چین برای متحد کردن حماس و فتح"، کلیک کنید.