افتتاح ۴۲ طرح‌ صنعت آب و برق در چهار استان کشور

افتتاح ۴۲ طرح‌ صنعت آب و برق در چهار استان کشور

با حضور سرپرست ریاست جمهوری دولت سیزدهم و وزیر نیرو همزمان با افتتاح طرح جهاد آبرسانی در ۲۶ استان کشور، ۴۲طرح‌ صنعت آب و برق در چهار استان هرمزگان، کرمان، اردبیل و مرکزی با اعتبار بیش از ۳۸ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش زندگی نیوز،  صبح امروز پنجشنبه با حضور “محمد مخبر” سرپرست ریاست جمهوری دولت سیزدهم و “علی اکبر محرابیان” وزیر نیرو طرح‌ جهاد آبرسانی در ۸۱۴ روستا واقع در ۲۶ استان کشور و ۴۲ طرح‌ صنعت آب و برق در استان‌های اردبیل، کرمان، هرمزگان و مرکزی در مجموع با اعتبار بیش از ۳۸ هزار میلیارد تومان در قالب طرح «خدمت ماندگار» به صورت همزمان افتتاح شد.

طرح‌های افتتاحی استان هرمزگان

بر اساس این گزارش در استان هرمزگان، پروژه آبرسانی درگهان و لافت جهت تامین آب شرب ۲ شهر و ۸ روستا با جمعیتی بالغ بر ۲۷ هزار نفر و به ظرفیت ۵۸ لیتر بر ثانیه؛ پروژه آبرسانی حوزه قلات به منظور تامین آب شرب دو شهر و ۲۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۸۹ هزارنفر و به ظرفیت ۱۰۴ لیتر بر ثانیه؛ پروژه آب شیرین‌کن مجتمع کاشی به ظرفیت ۳۳۰۰ مترمکعب در شبانه روز در راستای تامین آب شرب یک شهر و ۲۳ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزار نفر؛ آبرسانی به بندرعباس از شمیل و نیان جهت تامین ایمن و پایدار آب شرب شهر بندرعباس و روستاهای مسیر خط انتقال؛ تعویض یک مدار هادی خط عبور از دریا پل – لاقت و نیز توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع برق افتتاح شد.

طرح‌های افتتاحی استان اردبیل

افتتاح واحدهای ۲ و ۳ بخار نیروگاه سبلان در مجموع به ظرفیت ۳۲۰ مگاوات؛ افتتاح ساختمان سد عمارت با حجم مخزن ۱۸۳ میلیون مترمکعب و با هدف جلوگیری از خروج آب‌های مرزی از کشور، تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی؛ افتتاح ساختمان سد عنبران با حجم مخزن یک میلیون مترمکعب و با هدف مهار آب‌های سطحی استان، توسعه گردشگری و تامین آب شرب و کشاورزی؛ پروژه‌های آبرسانی و ذخیره آب در سطح استان شامل سیستم ارتقای کیفی تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل، ایستگاه پمپاژ سربند؛ مخزن ۵۰۰۰ مترمکعبی آبرسانی به مشگین شهر؛ اصلاح منطقه رانش طرح آبرسانی مشگین شهر و پست فوق توزیع مغان – شبکه خداآفرین؛ و نیز افزایش توان پست ۶۳.۲۰ کیلوولت اجیرلو و احداث خطوط ۲۳۰ و ۶۳ کیلوولت در سطح این استان از پروژه‌های افتتاحی امروز استان اردبیل است.

طرح‌های افتتاحی استان کرمان

اما آبگیری ساختمان سد صفارود (شهیدان امیرتیموری) با حجم مخزن ۷۷ میلیون مترمکعب؛ انتقال آب از خط خلیج فارس به شهر رفسنجان؛ پروژه‌های تامین آب و بهبود شبکه آبفا در راستای تامین آب شرب ۳۰ روستا با جمعیت ۱۶ هزار و ۳۸۵ نفر؛ احداث و افزایش ظرفیت ۵ پست ۱۳۲.۲۰ کیلوولت و خط انتقال ۱۳۲ کیلوولت منوجان – نودژ و نیز توسعه و بهینه‌سازی شبکه‌های توزیع برق در شرکت توزیع برق جنوب و شمال کرمان، پروژه‌های افتتاحی استان کرمان را تشکیل می‌دهد.

طرح آبرسانی در استان مرکزی

بنا بر این گزارش امروز همچنین طرح آبرسانی به شهرستان تفرش در استان مرکزی با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

پایان خبر زندگی نیوز

افتتاح ۴۲ طرح‌ صنعت آب و برق در چهار استان کشور

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح ۴۲ طرح‌ صنعت آب و برق در چهار استان کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح ۴۲ طرح‌ صنعت آب و برق در چهار استان کشور"، کلیک کنید.