افزایش تخت های بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد به 1500 تخت در دولت سیزدهم

افزایش تخت های بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد به 1500 تخت در دولت سیزدهم

زندگی نیوز/کهگیلویه و بویراحمد معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دولت سیزدهم تخت های بیمارستانی این استان به 1500 تخت افزایش یافت.

ابوالفضل دهبانی پور در گفت و گو با خبرنگار زندگی نیوز افزود: در زمینه اقدامات شاخص دولت سیزدهم در حوزه درمان می توان به افتتاح بیمارستان 32 تخت خوابی بهمیی اشاره کرد که این بیمارستان استعداد اینکه به 64 تخت خواب ارتقا پیدا کند را دارد و هم اکنون در زمینه مسایل عمومی و تخصصی به مردم خدمات ارایه می دهد و در خیلی از مسایل نیازهای مردم را مرتفع کرده است.

وی اظهار کرد: بیمارستان های 32 تختخوابی لنده، چرام و سی سخت جز اقدامات بسیار مهمی است که می تواند به این شهرستان ها کمک کند و هر سه بیمارستان درصد پیشرفت حدود 50 تا 65 درصد را دارند و فاز دوم آنها شروع شده و فعال هستند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات خاص و شاخص دولت سیزدهم در استان کهگیلویه و بویراحمد بیمارستان 96 تختخوابی آنکولوژی یاسوج است که کمک شایانی به بیماران سرطانی می کند.

دهبانی پور تصریح کرد: همچنین ساخت بیمارستان 234 تخت خوابی دهدشت مشکل جدی مردم شهرستان کهگیلویه در بحث درمان را حل می کند.

وی ادامه داد: برای اولین بار در استان کهگیلویه و بویراحمد فاز تشخیص و درمان پزشکی هسته ای در یاسوج انجام شده و بیماران به آن مراجعه می کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در زمینه تخت های درمانی، در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به 1350 تخت بیمارستانی داشتیم که به 1500 تخت افزایش پیدا کرده است.

دهبانی پور تاکید کرد: از این تعداد تحت، 15 تخت تخصصی و ویژه بوده که هر کدام برای تجهیز و راه اندازی اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان نیاز داشته اند.

وی تصریح کرد: در حوزه آموزشی نیز دانشکده پرستاری و بهداشت با 7500 متر زیربنا با پیشرفت فیزیکی حدود 90 درصد و دانشکده دندانپزشکی با 3500 متر زیربنا و پیشرفت فیزیکی 96 درصد جز پروژه های کم نظیر استان هستند که در سفر دوم رییس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد برای این دو پروژه حدود 100 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امیدواریم که اگر دولت با همین همت پشتیبانی کند این دو دانشکده برای اول زندگی نیوز ماه سال 1403 برای پذیرش دانشجو تکمیل و آماده شوند.

پایان خبر زندگی نیوز

افزایش تخت های بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد به 1500 تخت در دولت سیزدهم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش تخت های بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد به 1500 تخت در دولت سیزدهم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش تخت های بیمارستانی کهگیلویه و بویراحمد به 1500 تخت در دولت سیزدهم"، کلیک کنید.