افزایش میزان مشارکت در انتخابات در فارس / انتخابات بدون مشکل برگزار شد

افزایش میزان مشارکت در انتخابات در فارس / انتخابات بدون مشکل برگزار شد

زندگی نیوز/فارس رئیس ستاد انتخابات فارس از افزایش میزان مشارکت در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این استان خبر داد و گفت: انتخابات در استان سالم و بدون هیچ مشکلی برگزار شد.

اسماعیل قزلسفلی دقایقی پیش در نشست ستاد انتخابات فارس از اتمام زمان قانونی انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در استان فارس خبر داد و گفت: طبق قانون انتخابات امکان تمدید زمان انتخابات از ساعت ۲۴ به بعد وجود ندارد البته از کسانی که درون شعب قرار دارند، تا آخرین نفر اخذ رأی انجام خواهد شد و بعد از آن درب شعب بسته و شمارش آراء آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۴ هزار نفر در ۴ بخش نظارت، اجرا، بازدید و امنیت در برگزاری مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان فارس فعالیت داشتند، افزود: این افراد از ساعت ۴ صبح روز جمعه، ۱۵ تیرماه کار خود را آغاز شده و ۶ صبح در شعب حاضر شده و طبق قانون انتخابات از ساعت ۸ صبح شروع به رأی‌گیری از مردم کردند.

قزلسفلی با تصریح اینکه اکنون همکاران ما در حال تجمیع آراء شمارش آراء و بعد از تنظیم صورتجلسه هیئت اجرایی و هیئت نظاریی هستند، از زحمات کلیه اعضای هیئت نظارت، شورای نگهبان، فرمانداران، بخشداران، کارشناسان فناوری، اعضای ستاد انتخابات و همچنین دست‌اندرکاران برقراری امنیت اعم از نیروهای انتظامی، ارتش، سپاه و بسیج قدردانی کرد.

رئیس ستاد انتخابات فارس با بیان اینکه امروز، انتخابات در استان فارس در کمال آرامش و سلامت برگزار شد و هیچ مسئله امنیتی نداشتیم، گفت: مجموعه‌های مخابرات، برق، آب و گاز و… هم تلاش کردند تا دستگاه‌های احراز هویت ما به صورت برخط پایدار بماند و در طول برگزاری انتخابات صد درصد ارتباطات برخط بود و هیچ مشکلی ایجاد نشد.

وی در عین حال تشکر اصلی را از مردم انجام داد که شکوه دیگری به ایران قوی و بزرگ بخشیدند و ادامه داد: قطعاً این شکوه حضور باعث تقویت کشور می‌شود.

قزلسفلی با بیان اینکه میزان مشارکت در دور دوم نسبت به مرحله اول افزایش بسیار خوبی داشت و حتی از حد نصاب انتخابات ۱۴۰۰ هم عبور کرد، گفت: امروز مردم تمام نقاط استان فارس حماسه دیگری آفریدند که مطمئناً پشتوانه خوبی برای منتخب مردم در مجامع داخلی و بین‌المللی خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیان کرد: ملت ایران همواره طی ۴۵ سال انقلاب اسلامی دو ویژگی از خود نشان داده‌اند. اول اینکه واقعاً در مقاطع لازم به کمک نظام و انقلاب آمدند و در صحنه‌های واقعی دفاع از نظام خوش درخشیدند که انتخابات یکی از آن‌هاست.

وی تصریح کرد: نکته دوم این است که مردم هوشمندانه رفتار می‌کنند و با رفتارشان به سیاسیون و مسئولان پیام می‌دهند و مطمئنا این پیامی که امروز مردم به مسئولان دادند، نشان می‌دهد که باید هر آنچه در توان مسئولان است برای مردم به کار گرفته شود چرا که این مردم شایسته بهترین‌ها هستند و کسی که انتخاب می‌شود حتما با این پشتوانه مشارکت، قدرت بیشتری برای اجرای برنامه‌های خود خواهد داشت که با انتخاب کابینه و وزیران خودش حتما در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی با قدرت بیشتری کارها را پیش‌ می‌برد.

قزلسفلی ادامه داد: البته این مشارکت بیشتر زمانی معنا و مفهوم پیدا می‌کند که در مقاطع بین‌المللی رئیس جمهور منتخب حضور می‌یابد چرا که هرچه رئیس جمهور دارای پشتوانه مردمی بیشتری باشد، حتماً حرف بیشتری در مجامع جهانی خواهد داشت.

رئیس ستاد انتخابات فارس در پایان از اصحاب رسانه و مردم قدردانی کرد که امروز کاری کارستان کردند و قطعا خیر و برکت حضور امروز در آینده ایران اسلامی موثر خواهد بود.

پایان خبر زندگی نیوز

افزایش میزان مشارکت در انتخابات در فارس / انتخابات بدون مشکل برگزار شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش میزان مشارکت در انتخابات در فارس / انتخابات بدون مشکل برگزار شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش میزان مشارکت در انتخابات در فارس / انتخابات بدون مشکل برگزار شد"، کلیک کنید.