افزایش 22 درصدی کشفیات پلیس آگاهی در نوروز 1403 / کاهش 22 درصدی سرقت

افزایش 22 درصدی کشفیات پلیس آگاهی در نوروز 1403 / کاهش 22 درصدی سرقت

رییس پلیس آگاهی فراجا اعلام کرد که در ایام نوروز 1403 با اقدامات انجام شده از سوی کاراگاهان پلیس آگاهی مجموع کشفیات این پلیس بیش از 32 درصد افزایش و در مقابل 22 درصد نیز وقوعات نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

به گزارش زندگی نیوز، سردار محمد قنبری در تشریح اقدامات و عملکرد نوروزی پلیس آگاهی در سراسر کشور گفت: با تلاش شبانه روزی و اقدامات موثر کارآگاهان و افسران پلیس آگاهی در سراسر کشور در قرارگاه نوروزی عمار در ایام نوروز امسال مجموع کشفیات این پلیس بیش از 32 درصد افزایش و در مقابل 22 درصد نیز وقوعات نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

وی افزود: این پلیس از مدت ها پیش در حوزه های ماموریتی مربوطه برنامه ریزی های گسترده ای را برای تامین امنیت و آسایش شهروندان در اقصی نقاط کشور به ویژه شهرهای مسافرخیز در نوروز امسال ارایه داد.

رییس پلیس آگاهی فراجا با اشاره به اقدامات معاونت مبارزه با سرقت گفت: وقوع مجموع سرقت ها نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 22 درصد کاهش داشته است.

وی بهترین عملکرد کشف را مربوط به سرقت خودرو با دستیابی به شاخص 114 درصد عنوان و تصریح کرد: طی این بازه زمانی بیش از 56 درصد از مجموع سرقت های واقعه در کشور مربوط به سرقت های خرد و بیش از 40 درصد نیز مربوط به سرقت های مهم است که در مجموع آمار این سرقت ها کاهش تاثیرگذاری به همراه داشته است.

قنبری ادامه داد: در همین مدت، کشفیات جرایم سرقت به میزان 6.32 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. در مجموع به طور میانگین  70 درصد از سرقت های اعلامی به پلیس کشف شده است. در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل در 33 استان کشور شاهد افزایش کشفیات و همچنین کاهش وقوعات بوده ایم.

وی، اعزام به موقع تیم های  CSI و DVI  به منظور  بررسی صحنه های مختلف جرایم علیه اموال  و افراد، تعیین پیشینه متهمان و مجرمان و همچنین در راستای کنترل مجرمین سابقه دار، پالایش و معرفی مشخصات تعداد کثیری از مجرمین سابقه دار با چهار فقره سابقه سرقت به بالا به پلیس آگاهی تهران بزرگ برای واگذاری پابند الکترونیکی در ایام نوروز و … را از اقدامات بسیار مهم مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی در این ایام برشمرد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: طبق گزارش های انجام شده در مجموع جرایم جنایی نیز بیش از 23 درصد وقوعات نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است که در مقابل کشفیات نیز به میزان 9.4 درصد افزایش داشته است.

قنبری با اشاره به اینکه مجموع دستگیری های پلیس آگاهی در ایام نوروز بیش از 9 درصد افزایش داشته است، اظهارکرد: در مجموع جرایم جعل و کلاهبرداری نیز شاهد کاهش سه درصدی وقوعات و افزایش 35 درصدی کشفیات بودیم.

وی با بیان اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ضمن آماده باش کامل در این ایام، تمام تلاش خود را برای برقراری امنیت به کار بستند، خاطرنشان کرد: اجرای طرح ها و افزایش گشت های ویژه پلیس آگاهی، کنترل موثر و دستگیری سارقان سابقه دار، حرفه ای و خطرناک، تسهیل رسیدگی به پرونده سرقت از مسافران، برگزاری مراسم افتتاحیه سیستم ضد سرقت،  بازدید از آخرین روند اجرای طرح پایش هوشمند الکترونیکی مجرمان سابقه دار و حرفه ای از استان های البرز، غرب استان تهران و تهران بزرگ از دیگر اقدامات پلیس آگاهی در این ایام بوده است.

پایان خبر زندگی نیوز

افزایش 22 درصدی کشفیات پلیس آگاهی در نوروز 1403 / کاهش 22 درصدی سرقت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش 22 درصدی کشفیات پلیس آگاهی در نوروز 1403 / کاهش 22 درصدی سرقت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش 22 درصدی کشفیات پلیس آگاهی در نوروز 1403 / کاهش 22 درصدی سرقت"، کلیک کنید.