انتشار بیانیه توسط شرکت کنندگان در کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران  

انتشار بیانیه توسط شرکت کنندگان در کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران  

در آیین اختتامیه نخستین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران، بیانیه ای توسط شرکت کنندگان منتشر شد.

به گزارش زندگی نیوز، در آیین اختتامیه نخستین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای، بیانیه ای توسط شرکت کنندگان منتشر شد که به شرح زیر است؛

در خاتمه کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران که از 17 تا 19 اردیبهشت ماه در شهر اصفهان برگزار شد؛ ما، شرکت کنندگان (دانشجویان، اساتید، پژوهشگران و مهندسان) ICNST2024  از جمهوری اسلامی ایران و به ویژه انجمن هسته ای ایران، سازمان انرژی اتمی ایران، پژوهشگاه علوم و فنون هسته ای و دانشگاه ها به خاطر برگزاری این رویداد مهم سپاسگزاریم. در خاورمیانه، ایران همواره در خط مقدم پژوهش و نوآوری هسته ای و میزبان همایش های مرتبط بوده که حاکی از تعهد این کشور به تقویت همکاری ها و تبادل دانش در این زمینه حیاتی بوده است. مباحث و گفت وگوهای علمی مطروحه در این گونه از همایش ها در شکل دهی آینده دانش هسته ای و کاربردهای آن در دنیا (خاورمیانه) موثر خواهد بود.

این همایش، محفلی پیشرو برای محققان، دانشمندان، مهندسان، و کارشناسان صنعت فراهم کرد تا در آن به تبادل اطلاعات و نظرات در خصوص پیشرفت های اخیر، چالش های پیش رو و نوآوری های حوزه های مرتبط با علم و فناوری هسته ای بپردازند.

این همایش شاهد برنامه های متنوعی اعم از سخنرانی های کلیدی، نشست های عمومی و میزگردها بود و مقالات متعددی به صورت شفاهی و پوستری در طیف وسیعی از موضوعات از جمله محورهای زیر ارایه شد:

– طراحی، بهره برداری و ایمنی راکتورهای هسته ای
– مدیریت چرخه سوخت هسته ای و دفع زباله
– سپر هسته ای و حفاظت در برابر تشعشعات
– مواد هسته ای و  یکپارچگی ساختاری
– فناوری های پیشرفته هسته ای و کاربردهای آن ها
– انرژی همجوشی و فیزیک پلاسما
– سیاست هسته ای، مقررات، و تلاش برای منع اشاعه
– پزشکی هسته ای و رادیوداروها
 
این رویداد فرصت بی نظیری برای شرکت کنندگان فراهم کرد تا در گفت وگوهای میان رشته ای مشارکت داشته باشند، به اشتراک یافته های پژوهشی بپردازند و همکاری ها را با هدف تقویت نوآوری و پیشرفت در علم و فناوری هسته ای گسترش دهند. شرکت کنندگان از فرصت ارتباط با همتایان و پیشگامان صنعت، سیاست گذاران و دانشگاهیان بهره مند شدند.

به عنوان شرکت کنندگان این کنفرانس، باعث خرسندی است که گلچینی از جملات را از متون ارسال شده توسط پروفسور میخاییل کوالچوک، رییس مرکز تحقیقات ملی موسسه کورچاتوف روسیه باز نقل کنیم:

معتقدم دانشمندان ایرانی سزاوار احترام عمیق هستند. علیرغم اینکه بیش از 40 سال است که جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم های شدید قرار دارد، دانشمندان ایرانی به برکت فداکاری و سطح بالای تخصص خود به موفقیت دست یافته اند و در نتیجه این توفیقات، حاکمیت فناورانه، امنیت و توسعه پایدار کشور را تضمین کرده اند. 
 من عمیقا معتقدم که الگوی موفق توسعه علمی و فناوری ایران و روسیه که تحت فشارهای خارجی بوده اند، برای مواجهه با چالش ها و تهدیدهای نوین برای هر دو کشور بسیار حایز اهمیت است.

بحث های صریح، همکاری و تشریک نظرات و تبادل بهترین شیوه ها در طول برگزاری همایش ترغیب شد؛ شرکت کنندگان به بررسی راه حل های نوآورانه پرداختند، با چالش ها مقابله کردند و از فرصت ها برای استفاده از ظرفیت علم و فناوری هسته ای به نفع همه بهره مند شدند.

هدف از برگزاری این همایش؛ تقویت ارتباطات، بهبود مشارکت و پیشرفت در مرزهای علم و فناوری هسته ای بود. لذا، توصیه می شود که این شتاب و تعهد ظهور یافته در برگزاری ICNST2024 در تعاملات آتی نیز پیگیری شود تا سرانجام منجر به گفت وگوهای چندجانبه ای شود که برای گذار هسته ای پیش رو حیاتی است.
 
ما به عنوان شرکت کنندگان، از مسوولان محترم جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم برای رونق بخشی به صنعت هسته ای و توجه به آینده شغلی دانشجویان، حداقل هر دو سال یک بار کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای برگزار شود.

 ما به عنوان شرکت کنندگان مراتب قدردانی صمیمانه خود را از جناب آقای دکتر کریمی ثابت، رییس انجمن هسته ای ایران و جناب آقای مهندس محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی ایران با عنوان متولی برگزاری کنفرانس و حمایت های بی دریغ و سایرحامیان مالی و تمامی مقامات محلی ابراز می کنیم.
 در پایان، توفیق این رویداد مهم را به روح پاک استاد مجید شهریاری تقدیم می کنیم.

پایان خبر زندگی نیوز

انتشار بیانیه توسط شرکت کنندگان در کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار بیانیه توسط شرکت کنندگان در کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران  " هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار بیانیه توسط شرکت کنندگان در کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای ایران  "، کلیک کنید.