انتقاد چین از استفاده از سامانه تسلیحاتی «تایفون» در رزمایش فیلیپین

انتقاد چین از استفاده از سامانه تسلیحاتی «تایفون» در رزمایش فیلیپین

معاون وزیر امور خارجه چین از استفاده از یک سامانه تسلیحاتی آمریکایی در یک رزمایش مشترک با فیلیپین انتقاد کرد.

به گزارش زندگی نیوز، وزارت امور خارجه چین اعلام کرد که این کشور نگران به کارگیری سامانه تسلیحاتی تایفون آمریکا از سوی فیلیپین است.

خبرگزاری آناتولی در این باره گزارش داد: «سان ویدونگ» معاون وزیر امور خارجه چین نگرانی این کشور درباره این موضوع را در نشست اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا در اندونزی مطرح کرد.

ویدونگ از استفاده از این سامانه موشکی میان برد آمریکا طی یک رزمایش نظامی با فیلیپین در ماه گذشته انتقاد کرده و آن را «اقدامی مغایر با رویه های دیرین» و «نقض صلح و توسعه بین المللی» تلقی کرد.

معاون وزیر امور خارجه چین بر مخالفت این کشور با ظهور دوباره تقابل ها و درگیری هایی به شیوه جنگ سرد و استفاده از کشورهای منطقه برای هژمونی و نیروهای نیابتی تاکید کرد.

او بیان کرد: چین از آسه آن در تقویت استقلال راهبردی آن حمایت می کند و آماده همکاری با کشورهای منطقه برای حفظ صلح و ثبات منطقه ای مبتنی بر درک اصول امنیت آسیایی است که اساس آن را رایزنی، کمک های مشترک و تقسیم منافع تشکیل می دهد.

آمریکا به طور موقت، سامانه تسلیحاتی تایفون را طی رزمایش «بالیکاتان» با فیلیپین در ماه گذشته، به بخش شمالی جزیره لوزون فرستاد.

این سامانه تسلیحاتی قادر به شلیک موشک های کروز تاماهاک و موشک های زمین به زمین اس ام -6 است.

پایان خبر زندگی نیوز

انتقاد چین از استفاده از سامانه تسلیحاتی «تایفون» در رزمایش فیلیپین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد چین از استفاده از سامانه تسلیحاتی «تایفون» در رزمایش فیلیپین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد چین از استفاده از سامانه تسلیحاتی «تایفون» در رزمایش فیلیپین"، کلیک کنید.