انسداد بیش از 400 سایت و صفحه مجازی به دلیل جرایم اقتصادی

انسداد بیش از 400 سایت و صفحه مجازی به دلیل جرایم اقتصادی

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از مسدودسازی 434 تارنمای فعال در حوزه جرایم اقتصادی در فضای مجازی خبرداد.

به گزارش زندگی نیوز، سردار حسین رحیمی با اشاره به اقدامات شناسایی و کنترلی پلیس امنیت اقتصادی در فضای مجازی گفت: این اقدامات با هدف مبارزه با  قاچاق  وجرایم اقتصادی انجام شده و در جریان طی یک ماه گذشته بیش از 2560 نفر ساعت پایش، کنترل و رصد در فضای مجازی پیرامون پی جویی جرایم اقتصادی ، کالای قاچاق و جرایم گمرکی  انجام شده است.

وی با بیان اینکه انجام امور این بخش مربوط به کارشناسان معاونت امنیت اقتصاد دیجیتال پلیس امنیت اقتصادی بوده است، گفت: در این مدت با تلاش کارشناسان معاونت امنیت اقتصاد دیجیتال 306 تارنمای فعال در حوزه اقتصادی و اقدامات مربوط به امور گمرکی رصد شدند که از این تعداد تخلف 128 تارنما در حوزه جرایم اقتصادی، قاچاق کالا و جرایم گمرکی محرز و این تارنماها مسدود شدند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به شناسایی و رصد 228 تارنما و صفحه فعال پیرامون پدیده قاچاق گفت: این صفحات اقدام به تبلیغ و فروش کالای دخانی، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، الکترونیکی و ماهواره ای، قطعات و لوازم یدکی، مواد شیمیایی و پتروشیمی، پوشاک و البسه قاچاق کرده بودند که از فعالیت این ها نیز جلوگیری شد.

به گفته رحیمی در یک ماه اخیر گذشته 78 تارنما و صفحه فعال در بستر اینترنت که اقدام به اخلال در بازار ارز،  قمار و پولشویی، فروش داروهای غیر مجاز کرده بودند، نیز مورد شناسایی قرار گرفته و از فعالیت آنها هم جلوگیری شد. همچنین به منظور پیشگیری از وقوع برخی تخلفات و جرایم محتمل در حوزه فضای سایبری شش نفر از مدیران صرافی های که دارای تراکنش مالی بالایی در حوزه رمز ارز بودند با هدف ساماندهی وضعیت رمز ارز احضار و موارد لازم با آنها مطرح شد.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره اینکه فضای سایبری توسط معاونت امنیت اقتصاد دیجیتال پلیس امنیت اقتصادی فراجا رصد می شود، گفت: به منظور مقابله با اخلال گران اقتصادی در فضای سایبری 24 پرونده قضایی برای  گردانندگان صفحات متخلف در فضای مجازی تشکیل و 27 نفر از مجرمین  فعال در حوزه قاچاق و جرایم اقتصادی نیز دستگیر شدند.

پایان خبر زندگی نیوز

انسداد بیش از 400 سایت و صفحه مجازی به دلیل جرایم اقتصادی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انسداد بیش از 400 سایت و صفحه مجازی به دلیل جرایم اقتصادی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انسداد بیش از 400 سایت و صفحه مجازی به دلیل جرایم اقتصادی"، کلیک کنید.