ایجاد اشتغال پایدار در گرو فراگیری آموزش های مهارتی است – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

ایجاد اشتغال پایدار در گرو فراگیری آموزش های مهارتی است - خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگی نیوز، احمد محمود زاده شامگاه چهارشنبه در همایش گرامیداشت روز معلم در استان مرکزی اظهار کرد: نقش معلمان در هدایت آینده سازان جامعه بی بدیل و غیرقابل انکار است که باید این رشادت ها و بردباری ها را ارج نهیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: توجه به هنرستان های فنی و حرفه ای و رشته های مهارتی به عنوان یکی از رویکردهای محوری دولت سیزدهم مطرح است و در این راستا اقداماتی صورت گرفته و در حال انجام است.

وی با اشاره به منویات و تاکیدات جدی مقام معظم رهبری در خصوص توجه معلمان به آموزش های مهارتی گفت: بنا بر فرمایشات ایشان، مدارس با ارایه آموزش های فنی و حرفه ای، زمینه اشتغال صحیح جوانان را فراهم می کنند که این مهم باید مورد توجه ویژه جامعه فرهنگی باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: باید دالان کنکور را به دالان اشتغال تبدیل کنیم و به طور حتم دانش آموزان در محیط مدرسه با یادگیری مهارت می توانند در آینده نقش بسیار موثرتری ایفا کنند چرا که اشتغال پایدار در گرو فراگیری آموزش های مهارتی است و در این راستا معلمان نقش کلیدی دارند.

معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه سازمان های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: نیروی انسانی که بزرگترین سرمایه کشور در بیانیه گام دوم انقلاب است در دامن معلمان، آموزش و پرورش را فراگرفتند.

وی افزود: معماری، طراحی و مهندسی آینده کشور در درون مدرسه و کلاس درس محقق می شود از این رو منزلت و معیشت و مرجعیت معلم باید همواره مورد توجه باشد.

وی با اشاره به اینکه مهندسی کیفیت در راستای نقشه راه و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دنبال می شود، گفت: در عصر کنونی، دانش آموزان مورد حمله ناجوانمردانه دشمن در فضاهای رسانه ای و مجازی قرار دارند و دشمن علاقه دارد با شبهه افکنی ها و هویت سازی های دروغین ذهن دانش آموزان را منحرف سازد بنابراین باید در جهت مهندسی کیفیت آموزش و پرورش گام برداشته شود.

محمودزاده گفت: وزارت آموزش و پرورش در راستای کیفیت بخشی به مسایل آموزشی، پرورشی و تربیتی در کلان کشور تمام ظرفیت ها را به کار گرفته است و به تبع آن در برخی استان ها از جمله اصفهان، هرمزگان و استان مرکزی، هنرستان های جوار صنعت ایجاد شده که این مهم باید در سایر استان ها به عنوان الگو مورد توجه ویژه باشد.

وی ضمن تقدیر از زحمات جامعه فرهنگی استان مرکزی و تبریک روز معلم گفت: امید است معلمان با آموزش و پرورش صحیح در مدارس، آینده سازانی در تراز انقلاب اسلامی تحویل جامعه دهند.

ایجاد اشتغال پایدار در گرو فراگیری آموزش های مهارتی است – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایجاد اشتغال پایدار در گرو فراگیری آموزش های مهارتی است – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایجاد اشتغال پایدار در گرو فراگیری آموزش های مهارتی است – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.