بارزانی: اجازه نمی دهیم از ناحیه اقلیم کردستان عراق به امنیت ایران لطمه بخورد

بارزانی: اجازه نمی دهیم از ناحیه اقلیم کردستان عراق به امنیت ایران لطمه بخورد

رییس اقلیم کردستان عراق گفت: اجازه نمی دهیم هیچ طرف ثالثی از ناحیه اقلیم کردستان عراق به امنیت جمهوری اسلامی ایران لطمه بزند.

به گزارش زندگی نیوز، نیچروان بارزانی، رییس اقلیم کردستان عراق عصر روز دوشنبه با علی اکبر احمدیان، نماینده ی مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار کرد.

بارزانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در تهران و دیدارهای انجام شده، گفت امنیت ایران، امنیت ماست و اجازه نمی دهیم هیچ طرف ثالثی از ناحیه ی اقلیم کردستان عراق به امنیت جمهوری اسلامی ایران لطمه بزند.

وی با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران، چه در دوران مبارزه با حکومت صدام و چه بعد از آن و شکل دهی به عراق جدید، ابراز امیدواری کرد تا روابط اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران در همه ی ابعاد از جمله در بعد امنیتی و اقتصادی بیش از پیش گسترش یابد.

علی اکبر احمدیان نیز با خوشامد گویی به بارزانی روابط جمهوری اسلامی ایران با ملت عراق و از جمله مردم کردستان عراق را روابط تاریخی و فرهنگی بسیار عمیق و دیرینه برشمرد، که مبتنی بر آرمان های مشترک شکل گرفته و در طول زمان مستحکم شده است. لذا نباید اجازه داد هیچ طرف ثالثی اعم از رژیم صهیونیستی با ضد انقلاب و معارضین جمهوری اسلامی ایران به آن خدشه وارد نماید.

همچنین وی برای همکاری جامع با اقلیم کردستان در چارچوب قانون اساسی عراق اعلام آمادگی نمود.

احمدیان افزود جمهوری اسلامی ایران آماده است همه گونه حمایتی از مردم، حاکمیت عراق و اقلیم کردستان و به ویژه شخص آقای نیچروان بارزانی را به عمل آورد.

دو طرف همچنین بر اجرای کامل توافق نامه ی امنیتی جمهوری اسلامی ایران و عراق تا حصول نتیجه و رفع کامل ناامنی تاکید کردند.

پایان خبر زندگی نیوز

بارزانی: اجازه نمی دهیم از ناحیه اقلیم کردستان عراق به امنیت ایران لطمه بخورد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارزانی: اجازه نمی دهیم از ناحیه اقلیم کردستان عراق به امنیت ایران لطمه بخورد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارزانی: اجازه نمی دهیم از ناحیه اقلیم کردستان عراق به امنیت ایران لطمه بخورد"، کلیک کنید.