بازدید 7 میلیون گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان

بازدید 7 میلیون گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان

زندگی نیوز/اصفهان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: خدمات سفر استان اصفهان در تعطیلات عید نوروز، دو میلیون و 150 هزار اقامت سفر را ثبت کرد و هفت میلیون بازدید از بناهای تاریخی و 29 میلیون تردد در جاده های اصلی استان انجام شد.

امیر کرم زاده، امروز (یکشنبه، 20 خرداد) در مراسم تجلیل از خادمان ستاد سفر استان اصفهان در تالار شهر کاشان، اظهار کرد: ظرفیت های اقتصادی و گردشگری با ویژگی های اعتقادی مردم کاشان پیوند خورده است و مشارکت جویی در بین اقشار مختلف مردم این خطه موج می زند که نشان دهنده پویایی و نشاط اجتماعی است.

وی افزود: کاشان شهر هنر، مخمل، زری، ابریشم، فرش و خانه های تاریخی است. مهارت قالی بافی کاشان در فهرست میراث جهانی ثبت شده و بی نظیر است و  این منطقه زادگاه بزرگانی از جمله محتشم کاشانی، کمال الملک، غیاث الدین جمشید، کلیم کاشانی و سهراب سپهری است.

کرم زاده اظهار کرد: کاشان مانند نگین انگشتری در استان اصفهان می درخشد و باید به زیرساخت های گردشگری این منطقه توجه شود زیرا هر نقطه این خطه، سرشار از زندگی نیوز و محبت مردم و هنر است.

صنایع دستی، نقش موثری در اشتغال زایی دارد

به گزارش زندگی نیوز، سرپرست فرمانداری کاشان نیز گفت: کاشان پیشینه هفت هزار ساله دارد و همراه با پهنه تاریخی، گردشگری و اقتصادی میراث این شهرستان است که اکنون بیش از 400 کارگاه فعال صنایع دستی با اشتغال یکهزار و 500 نفر در این شهرستان فعال است.

حمیدرضا محمدی فشارکی افزود:  بیش از 30 هزار نفر روزهای 20 و 21 اردیبهشت امسال از باغ فین و 2000 نفر از خانه بروجردی ها و همین تعداد از تپه های تاریخی سیلک کاشان بازدید کردند.

 وی با اشاره به روز جهانی صنایع دستی، اظهار کرد: هنرهای سنتی از گذشته تا به امروز در وجود ایرانیان بوده و هر روز با نبوغ و پرورش استعدادها، رنگ و بویی تازه به خود گرفته که به واسطه آن، کاشان به عنوان شهر جهانی نساجی سنتی انتخاب شده است.

سرپرست فرمانداری کاشان تاکید کرد: کاشان، با سابقه کهن خود و به واسطه هنرمندان خوش ذوقی که مایه افتخار این دیار هستند، توانسته با بروز هنر و اصالت خود در تمام عرصه ها در کشور و جهان، پرآوازه و خوش نام شود.

محمدی فشارکی گفت: صنایع دستی جدا از آنکه یکی از هنرهای سنتی محسوب می شود، نقش موثری در اشتغال زایی جوانان و خانواده ها داشته و کمک شایانی به بهبود معیشت مردم به ویژه در مناطق روستایی و حتی در بین بانوان داشته که رونق این هنر با رونق بخش گردشگری ارتباط موثری دارد.

پایان خبر زندگی نیوز

بازدید 7 میلیون گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید 7 میلیون گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید 7 میلیون گردشگر از بناهای تاریخی استان اصفهان"، کلیک کنید.