بایدن اعتراف کرد در مناظره «گند زده است»

بایدن اعتراف کرد در مناظره «گند زده است»

به گزارش زندگی نیوز از زندگی نیوز، پنجشنبه شب گذشته «جو بایدن»، نامزد ریاست‌جمهوری حزب دموکرات و پیرترین رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا و «دونالد ترامپ»، رقیب جمهوریخواهش نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را برگزار کردند. بایدن در جریان مناظره ۹۰ دقیقه‌ای با ترامپ بارها با مطرح ساختن جملات نامفهوم و نیمه‌تمام و پاره شدن رشته افکارش و سکوت‌های عجیب گاف داد و سردرگم ظاهر شد. این نمایش ضعیف بایدن بعد از سلسله مداوم گاف‌های مکرر او در انظار عمومی در طول دوره ریاست‌جمهوری‌اش که سلامت فیزیکی و ذهنی او را زیر سوال برده بودند زنگ خطر را برای بسیاری از چهره‌های سیاسی دموکرات و جمهوریخواه و مفسران و تحلیلگران در ایالات متحده به صدا در آورده و بسیاری از آنها خواستار انصراف دادن بایدن از رقابت انتخاباتی شدند.

جو بایدن در یکی از نخستین اظهارنظرهای علنی که بعد از این مناظره مطرح کرد اعتراف کرد که در این مناظره «گند زده است». او در مصاحبه از پیش ضبط شده با «ارل اینگرام» که صبح پنجشنبه به وقت محلی انتشار یافت، گفت: «من شب بدی داشتم. حقیقت امر این است که من گند زدم. من مرتکب یک اشتباه شدم. این برای یک حضور ۹۰ دقیقه‌ای روی صحنه مناظره بود. اما به آنچه که در طول سه سال و نیم گذشته انجام داده‌ام نگاه کنید.»

بایدن همچنین تاکید کرده که با وجود درخواست‌های گسترده از سوی بسیاری از هم‌حزبی‌هایش و حامیان دموکرات‌ها برای کنار رفتن از رقابت انتخاباتی و اجازه به حضور یک نامزد دیگر دموکرات به جای خود، همچنان در رقابت باقی می‌ماند.

بایدن در ضمن تلاش کرد برخی اقداماتش در ریاست جمهوری را شامل تلاش برای تعامل با جوامع اقلیت و انتصاب قضات سیاهپوست برجسته سازد.

بایدن اظهار کرد: «من یک زن سیاهپوست را به عنوان معاون رئیس جمهور برگزیدم. من اولین قاضی زن سیاهپوست را در دادگاه عالی منصوب کردم. من بیشتر از تمامی دیگر رئیس‌جمهورهای تاریخ آمریکا سیاهپوستان و زنان سیاهپوست را به عنوان قاضی منصوب کردم.»

بایدن در این مصاحبه که به مدت ۲۰ دقیقه انجام شده و گزیده‌ای از آن از سوی وبگاه «میلواکی ژورنال سنتینل» پخش شد به صحبت‌های نژادپرستانه ترامپ در جریان مناظره و ادعای او درباره اینکه «مهاجران در آمریکا در حال تصاحب مشاغل سیاهپوستان و لاتین تبارها هستند» واکنش نشان داده و گفت: من متاسفم که انقدر عصبانی شده‌ام اما او نسبت به این گروه وحشتناک عمل کرده و هیچ علاقه و نگرانی درباره جوامع سیاهپوست و اقلیت ندارد.»

این مصاحبه در همان روزی ضبط شد که بایدن با ۲۴ فرماندار دموکرات سراسر ایالات متحده در تلاشش به منظور فرونشاندن نگرانی‌ها درباره نامزدی‌اش برای ریاست جمهوری دیدار کرد.

به نوشته «یو.اس.ای تودی»، چند تن از این فرمانداران بعد از این نشست گفته‌اند که همچنان از نامزدی بایدن حمایت می‌کنند.

نشریه «پالتیکو» نیز نوشت، بایدن در جریان این دیدار به این فرمانداران دموکرات گفته مدتی بعد از مناظره با ترامپ معاینه پزشکی شده و از وضعیت سلامت خوبی برخوردار است.

روزنامه «واشنگتن پست» نیز به نقل از منابعش گزارش داد بایدن و تیم ارشد او روز چهارشنبه شرط حزب دموکرات برای نشان دادن کفایتش برای ریاست جمهوری یا مواجهه با تلاش برای کنار زدنش از رقابت انتخاباتی را پذیرفته‌اند.

310310

بایدن اعتراف کرد در مناظره «گند زده است»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بایدن اعتراف کرد در مناظره «گند زده است»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بایدن اعتراف کرد در مناظره «گند زده است»"، کلیک کنید.