بن بست در مسیله جذب هافبک در پرسپولیس

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز؛ در شرایطی که باشگاه پرسپولیس بیش از یک ماه زمان گذاشت تا محمد خدابنده لو را جذب کند حالا صحبت از جذب یک هافبک دفاعی است.

جذب هافبک در اولویت باشد
در گزارش ورزش سه آمده است: پرسپولیس چهار بازیکن خود را از دست داده و تاکنون فقط دو تا جذب کرده است که اتفاقاً پست این دو مهره جدید ربطی به آنهایی که حالا در تیم نیستند، ندارد.
مرتضی پورعلی گنجی، یاسین سلمانی، میلاد سرلک و محمد عمری رفتند و فعلاً عبدالکریم حسن و عیسی آل کثیر در نقل و انتقالات زمستانی جذب پرسپولیس شده اند.

1983391

پورعلی گنجی مدافع میانی بود که حالا می توان با انتقال علی نعمتی این نقیصه را برطرف کرد و او در کنار نفراتی مثل کنعانی زادگان، فرشاد فرجی، گولسیانی و حتی حنانوف این پست را پوشش می دهند و کمبودی در این پست حداقل به لحاظ کمیت دیده نمی شود.
یاسین سلمانی بازیکن پست 10 بود که می توانست در نقش وینگر و مهاجم کاذب هم بازی کند. محمد عمری نیز تقریباً چنین خصوصیاتی داشت با این تفاوت که شاید چندان مناسب پست 10 نبود و بیشتر در نقش مهاجم کاذب و وینگر کارآیی داشت.
سرلک بازیکنی بدون جایگزین
میلاد سرلک اما بازیکنی با پیراهن شماره 10 بود که ظاهراً هافبک دفاعی و بازیکن پست 6 بود اما بیشتر در نقش بازیکن پست 8 کارایی آش را بروز می داد. شاید بتوان گفت بعد از جدایی احمد نوراللهی، سرلک بهترین گزینه برای جانشینی او در مرکز میدان پرسپولیس بود؛ بازیکنی که دفاع کردن، بازیسازی و مشارکت در حمله را به اندازه کافی بلد بود و با مجموعه ای از فاکتورهای مثبت تدافعی و تهاجمی قابلیت هایی داشت که معمولاً چشم پوشی از او در ترکیب اصلی دشوار می نمود.
در عین حال در مارکت فعلی فوتبال ایران گزینه ای که خصوصیاتی مشابه سرلک داشته باشد برای پرسپولیس پیدا نخواهد شد مگر آنکه احمد نوراللهی را برگرداند!
سوییچ از هافبک تهاجمی به هافبک دفاعی
با در نظر گرفتن جدایی مهره بدون جانشینی مثل میلاد سرلک و البته از دست دادن عمری و سلمانی، اولویت خرید پرسپولیس در نقل و انتقالات زمستانی باید یک یا دو هافبک تهاجمی باشد اما بعد از گره خوردن کار انتقال محمد خدابنده لو که بیش از یک ماه طول کشیده و فرسایشی شده حالا پرسپولیس روی به اختیار گرفتن یک هافبک دفاعی و بازیکنی که قابلیت بازی در پست 6 دارد متمرکز شده است.
هر چند گل گهر با مخالفت اولیه خود نشان داد پروسه جذب علیزاده هم مثل خدابنده لو بسیار پیچیده و دشوار خواهد بود اما اینکه چطور از خدابنده لو و البته محمدرضا اسلامی دو بازیکن سابق و فعلی تیم زیر23 سال به علیرضا علیزاده بازیکنی با قابلیت بازی در پست 6 رسید جای سوال است.

1943039

ذوب آهن وحدت را جای اسلامی می خواست
ظاهراً اوسمار ویرا به باشگاه گفته اسلامی را نمی خواهم. البته با توجه به رقم 300 هزار دلاری رضایتنامه هافبک تیم ملی امید کار باشگاه پرسپولیس برای جذب این هافبک سخت بود اما ذوب آهن پیشنهاد وحدت حنانوف را در ازای این بازیکن داده بود که باشگاه پرسپولیس با این جابجایی هم مخالفت کرد.
ماجرای عجیب انتقال خدابنده لو
از روز اول رضا درویش شخصا پیگیر انتقال محمد خدابنده لو به پرسپولیس بود و حتی قرار بود دوشنبه شب هفته قبل این خرید را رسمی کرده و به هواداران اعلام کند اما ماجرا به شکل عجیبی پیچ و تاب خورد.
حدود سه هفته باشگاه رفسنجانی با رضا درویش بر سر قیمت چانه می زدند. مس ابتدا رقم 10 میلیارد تومان را برای صدور رضایتنامه مطرح کرده بود اما پرسپولیس می گفت 6 میلیارد بیشتر نمی دهیم. ظاهراً بعد از چندین روز چانه زنی سر مبلغ 8 میلیارد توافق شد اما قرار شد خدابنده لو خودش بخشی از این مبلغ را بپردازد و به تیم محبوبش بپیوندد که اوضاع با تغییرات کادر فنی مس بهم ریخت.
سه مربی درباره هافبک مس نظر دادند
در اتفاقی عجیب و بی سابقه باشگاه پرسپولیس غیر از باشگاه مس رفسنجان با سه مربی در مورد خدابنده لو به چالش خورد. ابتدا ساکت الهامی سرمربی این تیم بود که با وجود مشکلاتی که با خدابنده لو داشت نمی خواست او را به پرسپولیس بدهد. سپس سعید دقیقی به این تیم پیوست و گفت تنها در صورتی خدابنده لو را به پرسپولیس می دهم که حنانوف را به علاوه 10 میلیارد تومان به این باشگاه بدهند. بعد محرم نویدکیا سرمربی مس شد و گفت تنها در ازای مسعود ریگی هافبک 24 ساله اش را به پرسپولیس خواهد داد و اینچنین بود که شایعه شد پرسپولیس از خدابنده لو دست شسته و به سمت علیزاده رفت که خصوصیات متفاوتی نسبت به این بازیکن دارد.
اوسمار هافبک دفاعی می خواهد
با وجود درخواست نویدکیا، اوسمار با جدایی ریگی مخالفت کرده و گفته یک هافبک دفاعی بیشتر می خواهد و قصد ندارد یک هافبک دفاعی بدهد و یک هافبک دفاعی دیگر جذب کند.

ظاهرا این مربی قصد دارد تیمش را با سیستم 1-3-2-4 به زمین بفرستد و برای این منظور دو بازیکن اصلی در ترکیب و دو بازیکن جانشین می خواهد. در حال حاضر سینا اسدبیگی و مسعود ریگی به عنوان هافبک دفاعی در پرسپولیس حضور دارند ضمن اینکه وحدت حنانوف هم می تواند در این پست بازی کند اما اوسمار یک هافبک دفاعی دیگر هم می خواهد و کلا قید جذب بازیکنی که قابلیت بازی در پست 10 داشته باشد را زده است.

1895493

این در حالی است که ابتدا مدیران باشگاه پرسپولیس به او توصیه کردند هافبکی رونده با قابلیت بازیسازی جذب شود و به همین خاطر دنبال خدابنده لو بودند اما حالا اوسمار مسیر جذب هافبک را به سمت یک هافبک دفاعی عوض کرده است.
گزینه های جدید مطرح شدند
اینچنین شد که بحث گزینه های جدیدی برای حضور پست هافبک دفاعی پرسپولیس مطرح شد و ظاهراً مسیله جذب بازیکن پست 10 کلاً فراموش شده یا در دستور کار نیست. امروز نام اتابک شکوراف هافبک دفاعی تیم ملی ازبکستان برای حضور در پرسپولیس مطرح شده که گفته می شود با وجود تایید فنی او، رقم به خدمت گرفتنش بسیار بالاست ضمن اینکه فعلا لیست خارجی پرسپولیس جا ندارد.
امروز همچنین بعد از مدتی دوباره نام پویا پورعلی بازیکن ملوان برای حضور در جمع سرخ ها به میان آمد و گفته شد یکی دو بازیکن جوان هم گزینه شده اند که باشگاه پرسپولیس این گزینه ها را تایید نمی کند.
درخواست عجیب مس رفسنجان از خدابنده لو
داستان جذب هافبک میانی برای پرسپولیس در شرایطی کش آمده که درویش در مصاحبه تلویزیونی هفته گذشته اعلام کرده بود تا میانه هفته قبل این خرید نهایی می شود اما فعلا که خبری از جذب بازیکن جدید نیست و خرید سوم این باشگاه به بن بست برخورده است.
امروز باز هم شایعه شد پرسپولیس از خدابنده لو خواسته خودش تمام رقم رضایتنامه اش را پرداخت کند و بیاید که این شایعه از سوی یکی از مدیران پرسپولیس تکذیب شد.
آخرین خبر در مورد خدابنده لو این است که باشگاه مس رفسنجان به این بازیکن – که بشدت دوست دارد راهی پرسپولیس شود – اعلام کرده علاوه بر اینکه طلب حدودا 10 میلیاردی اش را به این باشگاه ببخشد مبلغ رضایتنامه اش را هم پرداخت کند. باشگاه پرسپولیس هم به خدابده لو گفته بخشی از این رقم را پرداخت خواهد کرد اما شرایطی که مس رفسنجان پیش روی هافبک خود گذاشته کار را پیچیده و دشوار کرده است.

251 251

بن بست در مسیله جذب هافبک در پرسپولیس

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بن بست در مسیله جذب هافبک در پرسپولیس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بن بست در مسیله جذب هافبک در پرسپولیس"، کلیک کنید.