بهره برداری از 30 پروژه بهداشت و درمان در قم در دولت سیزدهم – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

بهره برداری از 30 پروژه بهداشت و درمان در قم در دولت سیزدهم - خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار زندگی نیوز، بهرام عین اللهی عصر پنجشنبه در حاشیه نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی قم در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز 30 پروژه بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر 940 میلیارد تومان در استان قم مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وزیر بهداشت و درمان عنوان کرد: در جریان سفر استانی رییس جمهور به قم دو مرکز فرماندهی بحران اورژانس و مرکز رصد مراکز مختلف مورد بهره برداری قرار گرفت و مراکز جامع سلامت در شهرستان های استان قم نیز راه اندازی شده است.

عین اللهی گفت: در حوزه های مختلف و رشته های پزشکی مورد نیاز، 6 رشته تخصصی و فوق تخصصی در قم ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه دانشکده داروسازی در راستای ارتقای امر آموزش به استان قم اختصاص داده می شود گفت: امیدواریم با ایجاد این دانشکده از آنجا که استقرار صنایع در قم زیاد است در زمینه کارخانه های داروسازی نیز اقداماتی در این استان انجام پذیرد.

وزیر بهداشت و درمان با بیانی که استان قم به دلیل زایر پذیر بودند ظرفیت خوبی در عرصه گردشگری سلامت دارد افزود: حوزه های علمیه نیز پتانسیل خوبی برای توسعه امر گردشگری سلامت دارند و بنا داریم که در این زمینه مجوزهای داده شود.

عین لللهی با بیان اینکه در حال حاضر 140 دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی قم مشغول به تحصیل هستند افزود: در سراسر کشور نیز 7000 دانشجوی خارجی در دانشگاه های مختلف مشغول به تحصیل هستند و باید تلاش شود تا آمار استان قم افزایش یابد.

وزیر بهداشت و درمان همچنین از راه اندازی بخش پیوند کلیه در یکی از مراکز درمانی استان قم خبر داد و گفت: با ایجاد این مرکز بیماران کمتر نیاز به دیالیز خواهند داشت.

وی بیان کرد: امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم مرکز جامع سرطان را در استان قم راه اندازی کنیم.

عین اللهی افزود: به دلیل آنکه کارخانه های بهداشتی و آرایشی در استان قم و همچنین در مجاورت این استان زیاد است نیازمند تقویت آزمایشگاه جامع غذا و دارو در قم هستیم.

وی در ادامه عنوان کرد: مجموعه بهداشت و درمان کشور نیازمند جذب 75 هزار نیرو است.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: در مرحله نخست مجوز جذب 25 هزار نیرو دریافت شده که از این تعداد 8000 نفر پرستار هستند.

بهره برداری از 30 پروژه بهداشت و درمان در قم در دولت سیزدهم – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهره برداری از 30 پروژه بهداشت و درمان در قم در دولت سیزدهم – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهره برداری از 30 پروژه بهداشت و درمان در قم در دولت سیزدهم – خبرگزاری زندگی نیوز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.