بوشهر نماینده دانشگاه آزاد در فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی شد

در انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء؛

بوشهر نماینده دانشگاه آزاد در فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی شد

دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در انعقاد تفاهم نامه با قرارگاه خاتم الانبیاء، نماینده دانشگاه آزاد اسلامی در انجام فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی در استان بوشهر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان بزرگ ترین پیمانکار پروژه های اجرایی و کلان کشور در حوزه تعاملات آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

سعید رازقی رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حاشیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی علاوه بر دیدار با سیدحمید موسوی جانشین هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی و سردار اسدالله حاجی زمانی معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (صلی الله علیه) به منظور برقراری ارتباط و گسترش همکاری های فنی، تخصصی و مشارکت دانشگاه در طرح های صنعتی و نیز خدماتی این قرارگاه، تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز خرسندی از انعقاد این تفاهم نامه در گفت وگو با زندگی نیوز توضیح داد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران است که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، بازوی توانمند اجرایی تمامی دولت هاست. 

رازقی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (صلی الله علیه) در بحث های مختلف کشور، پیشتاز است، اظهار کرد: این مجموعه با نگاه رسالت پاسداری از انقلاب اسلامی و با محور قراردادن روحیه جهادی، سلامت نفس و صداقت کار های بزرگی را در کشور به سرانجام رسانده است.

این مقام مسیول با اشاره به سابقه دانشگاه آزاد اسلامی در استان بوشهر، خاطرنشان کرد: این قدمت در کنار وجود نیروی انسانی توانمند، دانشجویانی مستعد، تجهیزات مختلف کارگاهی و آزمایشگاهی، رشته های متعدد تحصیلی در تمامی قاطع و … توانسته در بسیاری از برنامه های مختلف آموزشی، جهادی، پژوهشی، تربیتی، فرهنگی و … استان نقش آفرین بوده و نقش محوری را عهده دار باشد.

بوشهر نماینده دانشگاه آزاد در فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی شد

وی با اشاره به رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی و دغدغه مندی و حضور در برنامه های اجتماعی به عنوان یک رسالت، عنوان کرد: دریا، نخیلات، نفت، گاز و پتروشیمی از مزیت های استان بوشهر است که دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کلان نگاه ویژه ای به آن دارد که با انعقاد این تفاهم نامه، دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، نماینده دانشگاه آزاد اسلامی در انجام فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی در استان بوشهر خواهد بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: تلفیق توانمندی اجرایی قرارگاه خاتم الانبیاء، توانمندی علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در کنار وجود مزیت های متعدد صنعتی استان می تواند بسیاری از ظرفیت های بالقوه را پای کار آورده و منشا برکات متعددی برای استان و کشور باشد.

وی درباره تاثیر چنین اتفاق هایی در موفقیت دو نهاد گفت: کمک به حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سازندگی از دانشگاه و با حضور اندیشمندان و متخصصین شروع می شود و امضای این تفاهم نامه با تکیه بر توان داخلی و استفاده از ظرفیت دانشگاه و نهاد های اجرایی برای کمک به حل این چالش ها اثربخش است.

رازقی درباره مفاد این تفاهم نامه متذکر شد: هدف از این تفاهم نامه، ایجاد زمینه های همکاری و استفاده از توانایی های علمی و اجرایی طرفین به منظور ارتقاء فعالیت های علمی، آموزشی، پژوهشی، مطالعاتی و ارایه مشاوره، ارتقاء ارتباط میان دانشگاه و صنعت، شناسایی و بهره برداری از توانمندی های دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی، حمایت و کمک به آموزش های دانشگاهی و هدایت و کمک به کاربردی شدن آموزش ها و پژوهش های بین دانشگاه و هلدینگ نفت است.

بوشهر نماینده دانشگاه آزاد در فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بوشهر نماینده دانشگاه آزاد در فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بوشهر نماینده دانشگاه آزاد در فعالیت های حوزه نفت و پتروشیمی شد"، کلیک کنید.