بیشه خرم آباد از بین 8 روستای گردشگری کشور برای ثبت جهانی انتخاب شد

بیشه خرم آباد از بین 8 روستای گردشگری کشور برای ثبت جهانی انتخاب شد

به گزارش زندگی نیوز لرستان ،عطا حسن پور در جشنواره رود و ریل در روستای گردشگری بیشه که روز پنجشنبه 30 فروردین ماه برگزار شد افزود: این جشنواره به لطف دو عنصر مهم و حیاتی رودخانه و آبشار بیشه و همجواری با راه آهن سراسری به عنوان روستای هدف گردشگری برای ثبت جهانی انتخاب شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به تدوین نهایی پرونده برای ارسال به ثبت جهانی اظهار داشت: مسیر راه آهن سراسری در کنار این آبشار نیز ثبت جهانی شده که همجواری آبشار و ریل به جاذبه های این روستای گردشگری افزوده است.

وی در ادامه مردم روستای بیشه را مردمانی سخاوتمند در میان کوه های زاگرس و در کنار رود و ریل دانست و افزود: پرونده ثبت جهانی روستای بیشه در بین 500 روستای کشور انتخاب و در میان 8 روستای گردشگری کشور برای ثبت جهانی انتخاب شده است.

عطا حسنپور افزود: در صورت نهایی شدن ثبت جهانی روستای بیشه، به عنوان دومین روستای ایران پس از روستای ماسوله، در فهرست ثبت جهانی قرار خواهد گرفت.

او گفت:جشنواره رود و ریل با اجرای موسیقی محلی، آیین باران خواهی، آیین بومی و محلی و اجرای رقص آیینی و سنتی با حضور اقشار مختلف مردم در روستای گردشگری بیشه برگزار شد.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: استان لرستان در سال جاری با آثار تاریخی و گردشگری خود در مسیر جهانی شدن قرار گرفته است.

سید مصطفی فاطمی در جشنواره رود و ریل در روستای گردشگری بیشه افزود: استان لرستان در سال جاری با پرونده ثبت جهانی دره خرم آباد و ثبت جهانی پرونده روستای گردشگری بیشه به سمت جهانی شدن گام برداشته است.

او اضافه کرد: این مهم در وزارت میراث فرهنگی سابقه نداشته و با توجه به ظرفیت های گردشگری و تاریخی و توریستی این استان، لرستان با دو اثر در مسیر جهانی شدن قرار گرفته است.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اضافه کرد : آخر هفته آینده پرونده ثبت جهانی روستای گردشگری بیشه با تلاش شبانه روزی کارشناسان و همکاری خوب مردم این منطقه برای ثبت جهانی ارسال می شود.

او اضافه کرد: روستای بیشه برای دومین سال پس از تکمیل پرونده برای ثبت جهانی ارسال می شود و امیدواریم این مهم برای لرستان و کشور به نتیجه برسد.

46

بیشه خرم آباد از بین 8 روستای گردشگری کشور برای ثبت جهانی انتخاب شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیشه خرم آباد از بین 8 روستای گردشگری کشور برای ثبت جهانی انتخاب شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیشه خرم آباد از بین 8 روستای گردشگری کشور برای ثبت جهانی انتخاب شد"، کلیک کنید.