تداوم بارش های بی سابقه در یزد

تداوم بارش های بی سابقه در یزد

آفتاب نیوز :

براساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی یزد با وجود تداوم رگبار باران با احتمال رعد و برق و پدیده مه در برخی مناطق بویژه ارتفاعات و نیمه شرقی استان برای امروز، از ساعات ظهر و بعدازظهر فردا مجدداً رشد ابر و عمدتاً در ارتفاعات و نیمه شرقی استان رگبار پراکنده باران با احتمال رعد و برق پیش بینی شده است.

هواشناسی استان از شنبه تا دوشنبه جو استان را به نسبت آرام پیش بینی کرده است، اما در ساعات بعدازظهر و اوایل شب بویژه دوشنبه، افزایش ابر و افزایش سرعت باد دور از انتظار نخواهد بود.

بنا بر آخرین آمار بارش های صبح امروز پنجشنبه ششم اردیبهشت ماه از ساعت 6:30 الی 15:30، بیشترین بارش باران در پی بارش های شدید روز های گذشته در استان یزد از قطرم با 29.5میلیمتر در بافق گزارش شده است، امروز در ایستگاه رباط 11.4، خضرآباد 7.2 و در تفت 5.4 میلیمتر باران گزارش شده است.

شهر یزد نیز امروز هم بی نصیب از بارش ها نبود به طوری که کمتر از یک میلیمتر نیز برای مرکز استان گزارش شد.

به گفته «محمد رضا شیر غلامی» رییس گروه توسعه هواشناسی کاربردی اداره کل هواشناسی استان، بارش سه شنبه شب باران در شهر تفت با رقم 51.7 میلیمتر، از سال 76 تاکنون در این شهر بی سابقه بوده است.

وی افزود: این مقدار بارش در یک شبانه روز از زمان تاسیس نخستین ایستگاه هواشناسی در شهرتفت یعنی حدود 27 سال پیش تاکنون بی سابقه است.

شیرغلامی خاطرنشان کرد: پیش از این در 24 بهمن ماه سال 76، در تفت 28.5 میلیمتر باران ثبت شده همچنین رکورد بیشترین بارش ها در اردیبهشت ماه را با رقم 65.5 میلیمتر مربوط به کرخنگان شهرستان مروست و سپس چنارناز همین شهرستان با رقم 59.5 و پس از آن بختیاری شهرستان خاتم با رقم 52 میلیمتر ذکر کرد که در 11 اردیبهشت سال 99 رخ داده است.

وی همچنین تصریح کرد: از اول سال زراعی جاری (مهرماه سال گذشته تاکنون) 410 میلیمتر باران در آمحسن دهبالا در شهرستان تفت ثبت شد و بعد از آن روستای منشاد در شهرستان مهریز با ثبت 399 میلیمتر، رکورددار بوده است.

به گزارش زندگی نیوز، بارش باران که از سه شنبه شب در استان یزد آغاز شده همچنان در برخی مناطق استان ادامه دارد.

تداوم بارش های بی سابقه در یزد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تداوم بارش های بی سابقه در یزد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تداوم بارش های بی سابقه در یزد"، کلیک کنید.