تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

نگاهی متفاوت به آسمان شب و فضای بی پایان.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، تصاویر نجوم و فضا جدای از اهمیتی که در مطالعات و تحقیقات اخترشناسی دارد، امکان مشاهده و درک عجایب و شگفتی های دنیای بیرون از سیاره زمین را برای علاقه مندان این حوزه فراهم می کند. امروزه به لطف پیشرفت علم و فناوری، تصاویر نجومی به شکل های بسیار زیبا و گهگاه هنری تهیه می شود که علاوه بر ارایه اطلاعات علمی، زیبایی های خیره کننده ای را برای علاقه مندان به ارمغان می آورد.

***

تصویر روز ناسا

این تصویر شگفت انگیز از سایه ماه بر روی زمین توسط مدارگرد شناسایی ماه ناسا از فاصله 358 هزار کیلوکتری در یک بازه زمانی 20 ثانیه ای در 8 آوریل 2024 در ساعت 2:59 بعد از ظهر گرفته شده است.

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

تصویر روز apod

این انفجار مدت ها پیش در ستاره ای در صورت فلکی وِلا رخ داد. موجی شوک ایجاد کرد که هنوز هم قابل مشاهده است. این تصویر بخشی از موج ضربه ای را در نور مریی نشان می دهد، زیرا گاز حاصل از ستاره منفجرشده با محیط بین ستاره ای برهمکنش می کند و رنگ های مختلف نور را ایجاد می کند. در مرکز باقیمانده ابرنواختر وِلا یک تپ اختر قرار دارد، یک ستاره متراکم که بسیار سریع می چرخد.

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

تصویر skyandtelescope

این عکس توسط گلاس کویین در شمال نیوانگلند به تاریخ 8 آوریل 2024 با  دوربین نیکون Z9 با لنز 200-500 میلی متری که روی ردیاب Benro Polaris نصب شده و از فیلتر خورشیدی Thousand Oaks Glass استفاده می کند گرفته شده است. این عکس 51 دقیقه از خورشید گرفتگی را با هر فریم هر 3 دقیقه ثبت کرده است.

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

تصویر روز سازمان ملی تلسکوپ استرالیا

کارشناسان دانشگاه هاروارد کهکشان مارپیچی NGC 7424 را مطالعه کردند. آنها دو منبع پرتو ایکس بسیار درخشان به نام های X-1 و X-2 را در این کهکشان پیدا کردند. X-1 یک ابرغول جدا شده B8 است و موقعیت آن با استفاده از داده های آرایه فشرده تلسکوپ استرالیا و گایا به دقت تعیین شد. از سوی دیگر، X-2  در منطقه ستاره زایی در نزدیکی خوشه های جوان و گاز یونیزه قرار دارد. آنها همچنین یک منبع رادیویی قوی در کهکشان بدون هیچ گونه همتای اشعه ایکس مشاهده کردند. در آوریل 2021، NGC 7424 با استفاده از آرایه فشرده تلسکوپ استرالیا (ATCA) در فرکانس های 5.5 و 9.0 گیگاهرتز با وضوح بالا مشاهده شد. تصویر موجود در مطالعه NGC 7424 را با درخشان ترین منابع پرتو ایکس نشان داده شده به رنگ سبز از داده های Chandra/ACIS-S نشان می دهد. موقعیت یک منبع رادیویی قوی با برچسب R-1 نیز در تصویر نشان داده شده است.

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

تصویر روز astronomy

در این عکس که طی بیش از 8 ساعت گرفته شده است، حرکت مدور آسمان بر فراز پناهگاه ملی حیات وحش کوفا در آریزونا ثبت شد. عکاس با استفاده از دوربین DLSR هر تصویر را به مدت 30 ثانیه با تنظیمات f/4 و ISO 5000 تهیه کرد.

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

تصویر روز earthsky

چاک راینهارت اهل وینسنس، ایندیانا است. او در تاریخ 13 آوریل 2024 ساعت 21:10 با استفاده از دوربین Seestar s50 از هلال ماه تصویری منحصر به فرد گرفت. او پس از ثبت عکس، آن را با استفاده از لایت روم و فتوشاپ ادیت کرد.

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصاویر نجومی 28 فروردین (16 آوریل)"، کلیک کنید.