تغییر جدی در مدیریت استقلال و پرسپولیس/ سیاست گذاری ها کلا متفاوت می شود

تغییر جدی در مدیریت استقلال و پرسپولیس/ سیاست گذاری ها کلا متفاوت می شود

مدیرکل دفتر امور شرکت های دولتی وزارت اقتصاد گفت: شرکت هایی که قرار است دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را در اختیار بگیرند دولتی نیستند اما ممکن است به اصطلاح شبه دولتی تلقی شوند. با این حال، مدیریت این دو باشگاه به طور جدی تغییر می کند و سیاست گذاری آنها نیز کلا متفاوت می شود.

محمد عنبری امروز (دوشنبه) در نشست رونمایی از کتاب «نگاهی به عملکرد شرکتهای دولتی» اظهار کرد: از شرکت هایی که امروز دولت در آن سهام دارد 20 شرکت وجود دارد که بالای 50 درصد سهام آن در اختیار دولت است و مشمول واگذاری است. ولی تعداد شرکت هایی که سهم دولت در آن کمتر از 50 درصد است چند صد شرکت است که همه آنها تا سال گذشته فهرست شده و امسال هم با نام و تعدادشان ظرف چند روز آینده منتشر خواهد شد.

وی افزود: خودروسازی ها نیز در دو سال گذشته مشمول واگذاری بودند. اساسا قانون اصل 44 جز در موارد حاکمیتی و ضروری به دولت اجازه نمی دهد شرکت داری کند. دولت در یک سری فعالیت های خاص از باب تنظیم بازار می تواند نهایتا 20 درصد سهم شرکت ها را در اختیار داشته باشد که در گروه 2 اصل 44 قرار می گیرند.

مدیرکل دفتر امور شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: این که خودروسازان سوددهی دارند یا نه باید صورت های مالی آنها بررسی شود.  اما این دو شرکت (ایران خودرو و سایپا) هردو غیردولتی هستند ولی تحت کنترل دولت قرار دارند. صورت های مالی آنها شفاف شده، در سامانه کدال هم قرار گرفته و جزییات کنترلی آن تحت نظر وزارت صمت است.

عنبری درباره روند واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نیز گفت: در بین تیم های فوتبال تنها همین دو باشگاه پرسپولیس و استقلال دولتی هستند. مدت ها بود که ملاحظاتی از باب مناسبات بین المللی داشتند که قرار بر واگذاری این دو باشگاه بود. حیطه اصلی آن هم سازمان خصوصی سازی است. در این حد می دانم که واگذاری قطعی است و به نهادهای دولتی هم واگذار نخواهد شد. ممکن است کسانی که می خرند شبه دولتی باشند. البته شبه دولتی یک تعریف و اصطلاحی است که در تصور عمومی ایجاد شده است. لذا شرکت هایی که قرار است پرسپولیس و استقلال را در اختیار بگیرند دولتی نیستند و اثر مدیریتی آنها به طور جدی تغییر می کند. سیاست گذاری نیز به طور کلی متفاوت می شود.

ادامه دارد

تغییر جدی در مدیریت استقلال و پرسپولیس/ سیاست گذاری ها کلا متفاوت می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تغییر جدی در مدیریت استقلال و پرسپولیس/ سیاست گذاری ها کلا متفاوت می شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تغییر جدی در مدیریت استقلال و پرسپولیس/ سیاست گذاری ها کلا متفاوت می شود"، کلیک کنید.