ثبت نام وام دهه شصتی ها تمدید شد

ثبت نام وام دهه شصتی ها تمدید شد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از تمدید زمان ثبت نام وام دهه شصتی ها در سال 1403 خبر داد. 

انسیه خزعلی در گفت وگو با زندگی نیوز، در این باره اظهار کرد: نیمه دوم سال 1400 بود که موضوع طرح تسهیلات تشویقی ازدواج به متولدین دهه 60 ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت با کارمزد 4 درصد مطرح شد و براساس آن افراد با دارا بودن تابعیت کشور ایران، عشایر یا ساکن روستا و یا شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت، مجرد بودن زوجین و تاریخ تولد افراد در دهه 60 در بازه تاریخی یک فروردین 1360 تا 29 اسفند 1369 امکان دریافت این تسهیلات را داشتند.

وی ادامه داد: با وجود فرصت محدود، حدود 400 زوج توانستند از این وام در سال 1400 برخوردار شوند؛ این امر در 1401 به دلیل عدم تخصیص بودجه محقق نشد اما در سال 1402 مجدد و با مبلغ بیشتر به جریان افتاد.

به گفته وی، میزان این تسهیلات در مجموع 500 میلیون تومان است که سقف 100 میلیون تومان تسهیلات برای ازدواج، 200 میلیون تومان برای خرید اقساطی جهیزیه و 200 میلیون تومان وام اشتغال در نظر گرفته شده است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به ثبت نام بیش از 2300 زوج در سامانه ثبت نام و معرفی حدود 1200 زوج واجد شرایط به بانک ها برای دریافت این وام، تاکید کرد: ارایه این تسهیلات در سال 1403 نیز تمدید شده است.

خزعلی در توضیح بیشتر یادآور شد: تا زمانی که بودجه وجود دارد محدودیتی برای کسانی که شرایط دریافت این وام را داشته باشند، نیست.

پایان خبر زندگی نیوز

ثبت نام وام دهه شصتی ها تمدید شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت نام وام دهه شصتی ها تمدید شد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت نام وام دهه شصتی ها تمدید شد"، کلیک کنید.