جام جهانی شمشیربازی| پاکدامن نایب قهرمان شد/ دومین مدال با دومین طلسم شکنی

جام جهانی شمشیربازی| پاکدامن نایب قهرمان شد دومین مدال با دومین طلسم شکنی

علی پاکدامن با شکست برابر نفر دوم رنکینگ جهانی عنوان نایب قهرمانی جام جهانی گرجستان را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، در مرحله نهایی مسابقات شمشیربازی جام جهانی گرجستان که در تفلیس جریان دارد، علی پاکدامن به مصاف «آرون سزیلاگی» نفر دوم رنکینگ جهانی از مجارستان رفت و با نتیجه 15 به 7 مقابل وی متحمل شکست شد.

بدین ترتیب پاکدامن که با رنکینگ 7 جهان در جام جهانی گرجستان شرکت کرده است عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این رقابت ها را از آن خود کرد. این اولین مدل نقره شمشیربازی ایران در این سطح از مسابقات است که با اولین حضور ایران در فینال جام جهانی به دست آمد. پیش از این مجتبی عابدینی در این سطح از مسابقات صاحب مدال برنز شده بود.

مدال نقره پاکدامن در جام جهانی گرجستان در حالی به دست آمد که شمشیربازی ایران از سال 2019 در بخش انفرادی رقابت های جام جهانی موفق به کسب مدال نشده بود، اما پاکدامن بعد از پنج سال با طلسم شکنی موفق به انجام آن شد.

این دومین طلسم شکنی علی پاکدامن در سال جاری به حساب می آید. پاکدامن خرداد گذشته در رقابت های قهرمانی آسیا (چین) «کیم جون هو» از کره جنوبی را در فینال شکست داد و بعد از 22 سال شمشیربازی ایران را صاحب مدال طلا انفرادی این رقابت ها کرد. 

عملکرد پاکدامن در جام جهانی گرجستان به این شرح است: 

جدول 64 نفره
* علی پاکدامن 15 – مکسانس لامبر از فرانسه 13

جدول 32 نفره
* علی پاکدامن 15 – جیووانی رپتی از ایتالیا 10

جدول 16 نفره
* علی پاکدامن 15 – کالین هیتکاک از آمریکا 14

جدول 8 نفره 
* علی پاکدامن 15 – کریستیان راب از مجارستان 6

مرحله نیمه نهایی
* علی پاکدامن 15 – ساندرو بازادزه از گرجستان 13

مرحله نهایی
* علی پاکدامن 7 – آرون سزیلاگی از مجارستان 15

جام جهانی شمشیربازی| پاکدامن نایب قهرمان شد/ دومین مدال با دومین طلسم شکنی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جام جهانی شمشیربازی| پاکدامن نایب قهرمان شد/ دومین مدال با دومین طلسم شکنی" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جام جهانی شمشیربازی| پاکدامن نایب قهرمان شد/ دومین مدال با دومین طلسم شکنی"، کلیک کنید.