جورج کلونی و همسرش در برابر کاخ سفید و تلاش برای محکوم کردن نتانیاهو

جورج کلونی و همسرش در برابر کاخ سفید و تلاش برای محکوم کردن نتانیاهو

به گزارش خبرگزاری زندگی نیوز، در حالی که بایدن به شدت از اقدام دادگاه کیفری بین المللی برای صدور حکم برای رهبران اسراییل انتقاد کرده و امل کلونی از افردی است که به شدت پیگیر این امر است، جورج کلونی از همسرش و تلاش وی حمایت کرد.

جورج کلونی، بازیگر برنده جایزه اسکار، چند روز پیش با یکی از دستیاران ارشد بایدن تماس گرفت تا نارضایتی خود را از انتقاد رییس جمهوری از اقدام دادگاه کیفری بین المللی علیه رهبران اسراییل ابراز کند. این پرونده ای است که همسر کلونی، امل کلونی روی آن کار می کند.

بایدن حکم بازداشت کیفری از سوی دادستان های دیوان بین المللی کیفری برای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل و یوآو گالانت، وزیر دفاع را محکوم کرده و به ویژه با کلمه «ظالمانه» از این حکم ابراز نگرانی کرد.

این بازیگر همچنین از احتمال اعمال تحریم ها از سوی دولت آمریکا بر دیوان بین المللی کیفری ناراحت بود، زیرا در این صورت ممکن است همسرش مشمول تحریم شود.

این در حالی است که کلونی از چهره هایی است که قرار است در یک گردهمایی کمک مالی برای کمپین انتخاب مجدد بایدن در 15 ژوین در لس آنجلس شرکت کند. برخی از مقامات حالا نگران هستند که این بازیگر مطرح از شرکت در جمع آوری کمک های مالی خودداری کند.

هفته هاست که کمپین انتخاب مجدد بایدن رقابتی برای جمع آوری کمک مالی راه اندازی کرده است. گفته می شود کلونی همچنان قصد دارد در کنار جولیا رابرتز و اوباما در مراسم جمع آوری کمک مالی شرکت کند.

کلونی از نامزدها و اهداف دموکرات های آمریکا حمایت می کند. سال 2020، او بیش از 500 هزار دلار به تلاش های کمپین بایدن کمک کرد و با مشارکت در یک برنامه مجازی 7 میلیون دلار جمع آورد.

کریم خان دادستان ارشد دادگاه کیفری بین المللی، 20 مه اعلام کرد تلاش می کند نتانیاهو، گالانت، و 3 تن از رهبران ارشد حماس را به جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت متهم کند.

پس از اعلام این خبر، امل کلونی که وکیل حقوق بشر بین المللی است، در بیانیه ای خبر داد که دفتر دادستانی از او برای کمک به تحقیقات دعوت کرده است. این بیانیه توسط بنیاد کلونی برای عدالت منتشر شد که یک سازمان حقوق بشری است که او و همسرش راه اندازی کرده اند.

امل کلونی گفت از گام تاریخی که دادستان دیوان کیفری بین المللی برای اجرای عدالت برای قربانیان جنایات در اسراییل و فلسطین برداشته حمایت می کند.

بایدن و دیگر رهبران ارشد دموکرات و جمهوری خواه از این اقدام انتقاد کردند و آن را کنار هم گذاشتن کاذب اسراییل و حماس خواندند. بایدن تاکید کرد: ما همیشه در کنار اسراییل در برابر تهدید علیه امنیت آن خواهیم بود.

روز سه شنبه، مجلس آمریکا لایحه ای را تصویب کرد که تحریم هایی را علیه دیوان کیفری بین المللی اعمال می کند.

پس از عملیات طوفان الاقصی حماس در 7 اکتبر، تهاجم تلافی جویانه اسراییل به غزه منجر به کشته شدن بیش از 36000 فلسطینی و بحران انسانی در این منطقه شده است.

در طول جنگ، بایدن به شدت از اسراییل حمایت کرده و بر حق آن برای دفاع از خود و ادامه دادن کمک های نظامی به آن تاکید کرده است. حمایت گسترده بایدن از نتانیاهو حزب دموکرات را به شدت متفرق کرده و ایتلاف شکننده ای را که به انتخاب او در سال 2020 کمک کرد، تهدید می کند.

کمپین کمک های مالی برای بایدن در ماه آوریل با حضور اوباما و بیل کلینتون در نیویورک بیش از 26 میلیون دلار به دست آورد و تا پایان آن ماه، بایدن نسبت به ترامپ برتری مالی داشت و گفته شد در برابر گردآوری 146 میلیون دلار پول نقد برای بایدن، ترامپ و حزب جمهوری خواه 88 میلیون دلار جمع کرده اند، اما پس از آنکه هیات منصفه منهتن ترامپ را در 34 فقره جعل سوابق تجاری مقصر تشخیص داد، ظرف 24 ساعت 53 میلیون دلار به صورت آنلاین برای ترامپ جمع شد.

245245

جورج کلونی و همسرش در برابر کاخ سفید و تلاش برای محکوم کردن نتانیاهو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جورج کلونی و همسرش در برابر کاخ سفید و تلاش برای محکوم کردن نتانیاهو" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جورج کلونی و همسرش در برابر کاخ سفید و تلاش برای محکوم کردن نتانیاهو"، کلیک کنید.