حماس اقدام اشغالگران در آتش زدن سالن خروجی گذرگاه رفح را محکوم کرد

حماس اقدام اشغالگران در آتش زدن سالن خروجی گذرگاه رفح را محکوم کرد

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اقدام ارتش رژیم صهیونیستی در به آتش کشیدن ساختمان خروجی گذرگاه رفح و برخی تاسیسات دیگر را «اقدامی جنایت آمیز در چارچوب جنگ نسل کشی جاری» دانست.

به گزارش زندگی نیوز، دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه امروز (دوشنبه) اعلام کرد رژیم صهیونیستی دست به تخریب سالن های مسافری در بخش فلسطینی گذرگاه مرزی رفح با مصر زده و آنها را از دسترس خارج کرده است. همزمان برخی منابع از به آتش کشیده شدن سالن های مذکور خبر دادند.

در واکنش به این کارشکنی ها، جنبش حماس اعلام کرد رژیم اشغالگر مسوولیت تبعات این جنایت را که موجب قطع ارتباط فلسطینیان با جهان و محرومیت بیماران و مجروحان از سفر می شود، متحمل خواهد شد.

جنبش حماس خواستار «اتخاذ تدابیری برای پاسخگو کردن رهبران اشغالگر به خاطر تخریب بدون توجیه تاسیسات غیرنظامی» شد.

خبرگزاری فلسطینی شهاب نوشت، جنبش حماس در بیانیه خود گفت، این رفتار رژیم نازیسم صهیونیستی، جنایت جنگی آشکار است که هیچ توجیهی مگر تمایل شدید ارتش رژیم اسراییل برای ویرانی و افزایش رنج مردم مظلوم فلسطین ندارد و این امر نیازمند محکومیت گسترده بین المللی است.

حماس بر لزوم اقدام موثر بین المللی برای باز کردن گذرگاه رفح و تسهیل سفر فلسطینیان و تسهیل ورود فوری مواد غذایی و کمک های امدادی به نوار غزه که در معرض جنگ قحطی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است، تاکید کرد.

پایان خبر زندگی نیوز

حماس اقدام اشغالگران در آتش زدن سالن خروجی گذرگاه رفح را محکوم کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس اقدام اشغالگران در آتش زدن سالن خروجی گذرگاه رفح را محکوم کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس اقدام اشغالگران در آتش زدن سالن خروجی گذرگاه رفح را محکوم کرد"، کلیک کنید.