حماس: حضور نظامی هر نیرویی را رد می کنیم/ اسکله دریایی جایگزینی برای گذرگاه های زمینی نیست

حماس: حضور نظامی هر نیرویی را رد می کنیم/ اسکله دریایی جایگزینی برای گذرگاه های زمینی نیست

جنبش حماس شامگاه جمعه تاکید کرد که هر مسیری برای وارد کردن کمک ها، از جمله اسکله دریایی، «جایگزینی برای باز کردن همه گذرگاه های زمینی، تحت نظارت فلسطین نیست».

به گزارش زندگی نیوز، جنبش حماس و دفتر رسانه ای دولتی در غزه تاکید کردند که هر مسیری برای کمک رسانی، از جمله اسکله دریایی  جایگزینی برای باز کردن تمام گذرگاه های زمینی نیست و نیاز فلسطینیان به غذا را پوشش نمی دهد.

براساس گزارش المیادین، این جنبش در بیانیه ای بر «رد هرگونه حضور نظامی هر نیرویی در سرزمین های فلسطینی» تاکید کرد و بر حق مردم فلسطین برای دریافت همه کمک های مورد نیاز خود در سایه فاجعه ناشی از اشغالگری تاکید کرد.

دفتر رسانه ای دولتی در غزه تاکید کرد که دولت آمریکا «در تلاش است چهره زشت خود را با ایجاد یک اسکله شناور در سواحل شهر غزه زیبا کند».

دفتر رسانه ای نیات دولت آمریکا را که «در حال تلاش برای مدیریت جنگ نابودگرانه و تشکیل یک دیوار حفاظتی برای اسراییل است»، زیر سوال برد.

این دفتر خاطرنشان کرد که اسکله شناور «نیاز مردم فلسطین به غذا را پوشش نمی دهد» و آنچه ارایه خواهد کرد «قحطی را از بین نخواهد برد».

این دفتر خواستار بازگشایی فوری گذرگاه های زمینی شد و نسبت به ایجاد راه حل های تکه ای و جزیی و دوری از راه حل های واقعی ابراز تعجب کرد.

علاوه بر این، در این بیانیه تاکید شده است که گذرگاه های زمینی امکان پذیرترین و موثرترین راه برای رساندن کمک ها به نوار غزه است. این دفتر خواستار خروج نیروهای اشغالگر از گذرگاه رفح در سایه فاجعه انسانی فزاینده تراژیک شد.

این دفتر خاطرنشان کرد: بحران امنیت غذایی در استان های مرکزی و جنوبی به ویژه با آواره شدن ده ها هزار نفر از رفح در نتیجه تهاجم اشغالگران به این شهر در حال تشدید است.

این بیانیه ها پس از آن منتشر شدند که فرماندهی مرکزی آمریکا روز پنجشنبه از تکمیل ساخت اسکله شناور در غزه برای آماده سازی جهت آغاز انتقال کمک های بشردوستانه خبر داد.

ایالات متحده در اواخر آوریل ساخت این اسکله را به بهانه رساندن کمک های بشردوستانه به نواری که 224 روز است شاهد تجاوزات و محاصره اشغالگران با حمایت واشنگتن است، آغاز کرد.

پایان خبر زندگی نیوز

حماس: حضور نظامی هر نیرویی را رد می کنیم/ اسکله دریایی جایگزینی برای گذرگاه های زمینی نیست

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: حضور نظامی هر نیرویی را رد می کنیم/ اسکله دریایی جایگزینی برای گذرگاه های زمینی نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: حضور نظامی هر نیرویی را رد می کنیم/ اسکله دریایی جایگزینی برای گذرگاه های زمینی نیست"، کلیک کنید.