حمله پلیس آلمان به دانشجویان حامی فلسطین

حمله پلیس آلمان به دانشجویان حامی فلسطین

پلیس آلمان به دنبال سرایت خیزش دانشجویی ضد صهیونیستی به این کشور به تظاهرات حامیان فلسطین در محوطه دانشگاه هامبولت حمله کرده و چند تن از تظاهرکنندگانی که دست به تحصن زده بودند را بازداشت کرد.

به گزارش زندگی نیوز، حامیان فلسطین با برپایی تحصن در مقابل ساختمان اصلی دانشگاه هامبولت در مرکز شهر برلین حمایت آلمان از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه را محکوم کرده و خواستار پایان فروش تسلیحات به این رژیم شدند.

دانشجویان شرکت کننده در تحصن اعتراضی در مقابل ساختمان اصلی دانشگاه هامبولت شعارهایی در حمایت از فلسطین و محکومیت رژیم صهیونیستی از جمله «غزه را آزاد کنید» و «اسراییل فاشیست است» را سر دادند. آنها همچنین خطاب به دولت آلمان شعارهایی برای مطالبه توقف فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی سر دادند.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» چندین نفر از تظاهرکنندگان به نشانه همبستگی با فلسطینی ها چفیه پوشیده و علامت هایی حمل می کردند که رویشان نوشته شده بود: «وقتی بی عدالتی قانونی می شود، مقاومت وظیفه می شود».

ماموران امنیتی و پلیس آلمان بعد از دادن هشدارهایی به تظاهرکنندگان به منظور متفرق شدن، به خشونت و زور علیه آنها متوسل شده و ده ها نفر از آنها را بازداشت کردند.

گروه های دانشجویی حامی فلسطین در آلمان همراستا با جنبش های دانشجویان حامیان فلسطین در دیگر کشورهای غربی با صدور فراخوان هایی خواستار برپایی تحصن های اعتراضی در محوطه های دانشگاه ها به منظور اعتراض به حمایت های آنها از رژیم صهیونیستی درجنگ علیه نوار غزه شده اند.

آنها همچنین از مقام های آلمانی خواستند به سرکوب حامیان فلسطین و معترضان ضد رژیم صهیونیستی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی خاتمه دهند.

از 17 آوریل تا کنون موج فزاینده تظاهرات و تحصن دانشجویان حامی فلسطین که ابتدا از دانشگاه های کلمبیا و ییل در آمریکا آغاز شده و در ادامه به دانشگاه های دیگر ایالات متحده و کشورهای غربی سرایت کرده ادامه یافته است.

پایان خبر زندگی نیوز

حمله پلیس آلمان به دانشجویان حامی فلسطین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله پلیس آلمان به دانشجویان حامی فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله پلیس آلمان به دانشجویان حامی فلسطین"، کلیک کنید.