خبر خوش برای سربازان

خبر خوش برای سربازان

آفتاب نیوز :

مجوز استفاده از ظرفیت نیرو های وظیفه برای بکارگیری در پایگاه های آتش نشانی روستایی توسط ستاد کل نیرو های مسلح صادر شد.

اشکان جعفرکریمی مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ضمن اعلام خبر فوق اظهار کرد: این مجوز با پیگیری های این دفتر و با توجه به مشکلات دهیاری ها جهت تامین نیروی انسانی مورد نیاز پایگاه های آتش نشانی روستایی، توسط ستاد کل نیرو های مسلح، صادر شده که بر اساس آن، به مدت 2 سال استفاده از تعداد محدودی نیرو های وظیفه در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای غیرپزشکی برای بکارگیری در پایگاه های آتش نشانی روستایی با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور امکان پذیر شده است.

 وی خاطرنشان کرد: تا کنون تعداد 938 پایگاه آتش نشانی در مناطق روستایی کشور ایجاد شده که با برنامه ریزی صورت گرفته به منظور دسترسی به حداقل استاندارد های لازم برای ارایه خدمات آتش نشانی و ایمنی به جوامع روستایی کشور، تعداد پایگاه های مذکور به مرور در حال افزایش است.

 وی افزود: یکی از مهم ترین مشکلات این پایگاه ها، تامین نیروی انسانی موردنیازاست که به دلیل محدودیت منابع اعتباری دهیاری ها، استفاده از ظرفیت نیرو های وظیفه می تواند در رفع این مشکل، موثر واقع شود.

 کریمی همچنین در خصوص اثربخشی موضوع نیز اظهار نمود: در سال های 1400 و 1401 بر اساس مجوز اخذ شده از ستاد کل نیرو های مسلح بالغ بر 350 نیروی امریه در پایگاه های آتش نشانی روستایی جذب و بکارگیری شدند که موجب فعال سازی این پایگاه ها و ارایه خدمات شبانه روزی در بسیاری از آن هاشد.

وی در ادامه افزود: در تعدادی از پایگاه ها با برنامه ریزی صورت گرفته، نیرو های امریه علاوه بر انجام خدمات اطفای حریق، نسبت به ارایه آموزش های ایمنی به اهالی روستا ها نیز اقدام می کردند که در بهبود وضعیت ایمنی روستاها، بسیار اثرگذار بود.

 مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستایی در پایان یادآورشد: با توجه به صدور مجوز جدید توسط ستادکل نیرو های مسلح، به منظور هماهنگی برای بهره گیری مناسب از این ظرفیت، جلسه ای در دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیرو های مسلح با حضور نماینده دولت در امور کارکنان وظیفه و نمایندگان سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد.

وی اافزود: در این جلسه در خصوص چالش های مربوط به این موضوع و راهکار های رفع آن ها بحث و تبادل نظر گردید و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

خبر خوش برای سربازان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر خوش برای سربازان" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر خوش برای سربازان"، کلیک کنید.