خشکسالی در تهران حقیقت دارد؟

خشکسالی در تهران حقیقت دارد؟

آفتاب نیوز :

محسن اردکانی؛ مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در دویست و سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران، در خصوص عملکرد این شرکت در راستای اجرای ماده 17 توضیحاتی ارایه کرد.

محسن اردکانی در ابتدا ضمن تسلیت به مناسبت شهادت رییسی و همراهانش، یاد و نام این شهدا را گرامی داشت و برای آنان علو درجات را از خداوند متعال خواستار شد.

وی با اشاره به اینکه آب تهران از 5 سد تامین می شود، گفت: میزان بارندگی در تهران سالیانه 280 میلیمتر است و بر اساس گزارشات هواشناسی در 3 سال اخیر ما خشکسالی هواشناسی داشتیم و در این 3 سال گستره بارندگی کمتر از 280 میلیمتر بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر اینکه 23 درصد آب کل کشور در تهران تولید و توزیع می شود، افزود: امسال میزان بارندگی 175 میلیلیتر بوده و نسبت به میانگین بلند مدت 33 درصد کاهش داشته و با وجود بارندگی های مطلوب کشور در تهران در آستانه خشکسالی هستیم.

اردکانی به میزان ذخایر سد ها در شهریورماه سال 1398 به میزان 918 میلیون متر مکعب اشاره کرد و گفت: اگر چه میزان ذخایر نسبت به سال قبل 33 درصد بیشتر است، اما این به سد طالقان بر می گردد و دیگر سد ها نسبت به سال های قبل به میزان 10 درصد ذخیره کمتری دارد از این رو باید 5 هزار میلیارد تومان برای انتقال آب سد لار و سد طالقان اختصاص یابد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال گذشته با همکاری های شهرداری تهران و وزارت نیرو توانستیم شهر را با 402 میلیون متر مکعب که در تاریخ آب بی سابقه است، مدیریت کنیم.

خشکسالی در تهران حقیقت دارد؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خشکسالی در تهران حقیقت دارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خشکسالی در تهران حقیقت دارد؟"، کلیک کنید.