درخواست های سالیوان از فلسطینی ها/ در نشست غیرعلنی چه گذشت؟

درخواست های سالیوان از فلسطینی ها/ در نشست غیرعلنی چه گذشت؟

به گزارش زندگی نیوز منابع دیپلماتیک اعلام کردند اعضای یک هیات فلسطینی درجریان دیدار با جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا هشدار دادند اقدامات بی سابقه اخیر رژیم صهیونیستی، به ویژه مصادره محموله های گمرکی، احتمال دارد منجر به فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین شود.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، منابع اعلام کردند این هیات شامل حسین الشیخ، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف)، محمد مصطفی، نخست وزیر، مجدی الخالدی، مشاور امور دیپلماتیک رییس تشکیلات خودگردان فلسطین بودند و اعضای این هیات از سالیوان خواستند تا برای توقف مصادره اموال گمرکی فلسطینی و عدم اکتفا به درخواست های دیپلماتیک به صورت فوری و جدی اعمال فشار کنند.

به نقل از زندگی نیوز درآمدهای گمرکی حدود 70 درصد از درآمدهای تشکیلات خودگردان فلسطین را تشکیل می دهد.

رژیم صهیونیستی از سال 2019 مبالغ هنگفتی را از این درآمدها کسر کرده است که این درآمدها در ماه های پس از جنگ غزه بیش از 50 درصد بوده است. این اقدامات منجر به ناتوانی دولت فلسطین در پرداخت حقوق کارمندان و تعهدات محلی خود شده است.

هیات فلسطینی خواستار اتخاذ موضع جدی آمریکا برای توقف جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، خروج از نوار غزه و بازگشت دولت فلسطین به نوار غزه برای ایفای مسیولیت های خود در زمینه امدادرسانی به شهروندان و بازسازی زیرساخت های لازم برای ارایه خدمات اولیه به شهروندان مانند آب، برق، سرویس بهداشتی و غیره شد.

اعضای این هیات همچنین از طرف آمریکایی خواستند تا از مخالفت با عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل و ناکام گذاشتن درخواست های مکرر فلسطینیان در این زمینه دست بردارد.

از سوی دیگر، حسین الشیخ در جریان دیدار با جیک سالیوان بر لزوم توقف فوری جنگ غزه تاکید کرد.

الشیخ در صفحه کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نوشت: در جریان دیدار با مشاور امنیت ملی آمریکا بر لزوم توقف فوری جنگ در نوار غزه و مجبور کردن اسراییل برای بازگشایی گذرگاه ها برای ورود مواد غذایی و دارو تاکید شد.

وی در ادامه افزود در جریان این دیدار همچنین به بررسی توقف اقدامات رژیم صهیونیستی در کرانه باختری ازجمله یورش ها، تجاوزات و مصادره اموال تشکیلات خودگردان فلسطین پرداخته شد. الشیخ تصریح کرد که هیچ جایگزینی برای راهکار سیاسی فراگیر که به اشغالگری خاتمه ببخشد و منجر به تشکیل کشور فلسطین شود وجود ندارد.

از سوی دیگر، یک مسوول فلسطینی اعلام کرد که سالیوان بر لزوم اداره نوار غزه توسط تشکیلات خودگردان فلسطین در مرحله پساجنگ تاکید کرد.

وی در ادامه افزود سالیوان خواستار تغییرات جدی در تشکیلات خودگردان فلسطین شد.

311311

درخواست های سالیوان از فلسطینی ها/ در نشست غیرعلنی چه گذشت؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درخواست های سالیوان از فلسطینی ها/ در نشست غیرعلنی چه گذشت؟" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درخواست های سالیوان از فلسطینی ها/ در نشست غیرعلنی چه گذشت؟"، کلیک کنید.