درک و پذیرش پیام شهید رییسی در فرای مرز های ایران

درک و پذیرش پیام شهید رییسی در فرای مرز های ایران

دبیر گفتمان علمی نهج البلاغه پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اعلام عزای عمومی به مناسبت شهادت آیت الله رییسی در برخی از کشور های جهان، بیانگر درک و پذیرش پیام شهید رییسی در فرای مرز های ایران بود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری زندگی نیوز، محمد کارگر، رییس اندیشکده حکمت، تربیت و فرهنگ دانشگاه و دبیر گفتمان علمی نهج البلاغه پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مراسم گرامیداشت شهادت آیت الله رییسی و هییت همراه وی که در این دانشگاه برگزار شد با تاکید بر اینکه شهادت آیت الله رییسی نه تنها برای ملت ایران؛ بلکه برای آزادی خواهان و استکبارستیزان جهان، جان فرسا و جانکاه بود، اظهار کرد: یکی از ابعاد مهمی که باید درباره شخصیت این شهید والامقام مورد بررسی قرار گیرد، چگونگی تبدیل شعاع وجودی وی به عنوان انسان و مدیر در تراز اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه شخصیت، سلوک و منش آیت الله رییسی یک پیام برای مظلومان جهان بود، اضافه کرد: اعلام عزای عمومی به مناسبت شهادت آیت الله رییسی در برخی از کشور های جهان، بیانگر درک و پذیرش پیام شهید رییسی در فرای مرز های ایران بود و این افتخار بزرگی بوده که ایران زمین از این گنجینه های بزرگ انسانی، متنعم است.

دبیر گفتمان نهج البلاغه پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در گزارش تحقیقی که توسط دانشگاه هاروارد منتشر شد، 85 درصد راه بزرگی و عظمت انسان؛ به شخصیت و 15 درصد به مهارت بستگی دارد، توضیح داد: امام علی(ع) می فرماید: بزرگوارتر از آن باش که به پستی تن دهی هرچند تو را به مقصود رساند؛ زیرا نمی توانی در برابر آنچه از آبرو و شخصیت در این راه از دست می دهی بهایی به دست آوری، و بنده دیگری مباش که خداوند تو را آزاد آفریده است.

کارگر با بیان اینکه بر خود تعلیمی و خود تادیبی در کلام مولا امیر مومنان(ع) بسیار تاکید شده، ادامه داد: کسی که می خواهد پیشوا و الگوی دیگران باشد قبل از تعلیم دیگران باید تعلیم گر خود باشد.امام حسین(ع) با سلوک رفتاری و عملی خود، سه تابلوی مانا و پایا را برای همه اعصار و دوران برافراشت: تابلو آزادگی، تابلو مردانگی و تابلو دلدادگی.

وی با بیان اینکه آیت الله رییسی روی شخصیت خود سرمایه گذاری کرد، توضیح داد: وی وحدت، استحکام و انسجام شخصیت داشت. شهید رییسی سرمشق بود و دایم مشق عشق، مشق امید، مشق محبت و مشق حرمت می کرد. آیت الله رییسی قهرمان بود؛ چراکه حرمت و حریم ها را پاس می داشت، علاوه بر آن شجاعت در تصمیم، تفکر و اقدام و نیز محبت به عنوان والاترین خصایص انسانی، از خصوصیات بارز وی بود.

دبیر گفتمان نهج البلاغه پژوهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: از منظر متفکران جهانی، شخصیت قهرمان، دو ویژگی اساسی دارد نخست می کوشد خودش نسخه وجودی بهتری شود و همچنین جهان را جای بهتری برای زیست انسانی و اجتماعی کند.

این استاد دانشگاه با یادآوری اینکه شهید رییسی کانون نفوذ، جاذبه، اثر و الهام شد و با شهادت، سفر قهرمانی اش را توسعه و وسعت بخشید، ادامه داد: آزمون ها برای تعیین سطح، ترمیم سطح و ارتقای سطح افراد در هر جایگاهی انجام می شود چه خوب است همانند این شهید بزرگوار و دیگر شهدای والامقام، هر روز برای شناخت و تعالی خود، از خودمان آزمون بگیریم.

کارگر با اشاره به اینکه باید در جایگاه یک رهرو، هر روز کتاب وجود خویش و بزرگان دین و آیین و همچنین شخصیت های فاضل را بخوانیم و بدانیم، مطرح کرد: در این صورت است که می توانیم به قله های رفیع عزتمندی و ظفرمندی دست یافت.

درک و پذیرش پیام شهید رییسی در فرای مرز های ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درک و پذیرش پیام شهید رییسی در فرای مرز های ایران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درک و پذیرش پیام شهید رییسی در فرای مرز های ایران"، کلیک کنید.