دستگیری روانشناس اینستاگرامی اخاذ/ 10 شاکی تاکنون

دستگیری روانشناس اینستاگرامی اخاذ/ 10 شاکی تاکنون

رییس پلیس فتا پایتخت از دستگیری فردی که خود را در فضای مجازی روان شناس معرفی کرده بود و هنگام مراجعه حضوری افراد، از آنان اخاذی می کرد؛ خبر داد و گفت: این پرونده 10 شاکی دارد.

به گزارش زندگی نیوز، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: در روزهای اخیر، یک زن جوان به پلیس فتا مراجعه کرد و ادعا کرد که توسط یک روان شناس مورد اذیت و آزار و اخاذی قرار گرفته است.

وی افزود: این شاکی درباره جزییات این پرونده به پلیس گفت که مدتی پیش به دلیل مشکلات روحی به دنبال یک روان شناس در فضای مجازی می گردد. وی در هنگام جستجو با پیجی آشنا می شود که مطالب خوبی در آن بارگذاری شده بود؛ بنابراین برای مراجعه حضوری با این روان شناس به دفتر وی مراجعه می کند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: به گفته شاکی این پرونده، وی پس از مراجعه به دفتر این روان شناس، مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.وی همچنین عنوان کرد که متهم با نشان دادن اسلحه و بی سیم، قربانی را تهدید و مبلغی را نیز اخاذی کرده است.

گودرزی با اشاره به اهمیت این پرونده گفت:  بلافاصله پس از بررسی اظهارات شاکی و انجام تحقیقات سایبری ، اقدامات اولیه پرونده آغاز شد و موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های بیشتر، شکات این پرونده به بیش از 10 نفر افزایش یافت و کارشناسان فنی با تحقیقات بیشتر متوجه شدند مجرم با جعل عنوان روانشناس در اینستاگرام فعالیت می کند و بعد از پیدا کردن سوژه های خود، اهداف مجرمانه خود را پیش می برد.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان ادامه داد: با تلاش های شبانه روزی پلیس فتا، این فرد شناسایی و دستگیر شد. همچنین از محل اختفای او،  یک قبضه سلاح قلابی و تعدادی بیسیم نیز کشف و ضبط شد.

گودرزی با اشاره به اینکه این شخص دارای سابقه بیماری روانی است؛ گفت: متهم پس از انتقال به پلیس فتا به جرایم خود نسبت به جعل عنوان، برقراری ارتباط با سوژه ها و در نتیجه تهدید و اخاذی اعتراف کرد. 

رییس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد به هویت ها در فضای مجازی اعتماد نکنند. همچنین موارد مشکوک را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت های سایبری به شماره 096380 و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir  گزارش کنند.

پایان خبر زندگی نیوز 

دستگیری روانشناس اینستاگرامی اخاذ/ 10 شاکی تاکنون

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری روانشناس اینستاگرامی اخاذ/ 10 شاکی تاکنون" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری روانشناس اینستاگرامی اخاذ/ 10 شاکی تاکنون"، کلیک کنید.