دو ایستگاه مترو غرب استان تهران در محدوده شهرقدس ساخته می شود

دو ایستگاه مترو غرب استان تهران در محدوده شهرقدس ساخته می شود

زندگی نیوز/تهران رییس شورای اسلامی شهر قدس از احداث دو ایستگاه از خط مترو غرب استان تهران در محدوده شهرقدس خبر داد.

به گزارش زندگی نیوز، نشست بررسی مطالعات مربوط به ایستگاه های قابل اجرا از خط متروی غرب استان تهران در محدوده شهر قدس و راهکارهای تامین مالی پروژه از سوی این شهرداری برگزار شد.

سعید ششگل نژاد، رییس شورای اسلامی شهرقدس در تشریح محورهای اصلی این جلسه که با حضور مدیرعامل شرکت متروی غرب استان تهران، اعضای شورای اسلامی و مدیران شهرداری در صحن شورای اسلامی برگزار شد، گفت: در این نشست جزییات مطالعات صورت گرفته و نیز الزامات و پیش نیازهای جانمایی احداث ایستگاه های مربوطه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی در ادامه افزود: بر اساس مطالعات صورت گرفته و طرح ارایه شده، خط متروی غرب استان که در امتداد خط 10 متروی تهران احداث خواهد شد، دارای 2 ایستگاه در شهرقدس خواهد بود. این خط مترو از مبدا ایستگاه ملکی که نقطه تبادلی با خط 10 مترو و خط راه آهن سراسری خواهد بود، آغاز شده و در قالب 8 ایستگاه تا شهر ملارد امتداد خواهد یافت. ایستگاه ملکی که در حال حاضر به عنوان یک ایستگاه متروکه مطرح است، در آینده به هاب حمل و نقلی منطقه تبدیل خواهد شد.

ششگل نژاد در خصوص مکان های در نظر گرفته شده جهت احداث ایستگاه اظهار کرد: در مطالعات شرکت مشاور مترو 4 نقطه مختلف در محور بلوارهای 45 متری انقلاب و شهید کلهر به منظور احداث ایستگاه دوم شهرقدس پیشنهاد شده که در این جلسه جزییات مطالعات صورت گرفته و نیز الزامات و پیش نیازهای جانمایی احداث ایستگاه های مربوطه مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.

رییس شورای شهر قدس با اشاره به ضرورت کاهش بار ترافیکی در بلوار انقلاب این شهر تشریح کرد: با توجه به اینکه طرح جابجایی پایانه مسافربری به بلوار شهید کلهر نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد، ایستگاه دوم شهرقدس که به مرکز شهر نزدیک تر خواهد بود، در محلی احداث خواهد شد تا شهروندان با سهولت بیشتری به مترو دسترسی داشته و احداث این پروژه کمترین بار ترافیکی را نیز در بلوار 45 متری انقلاب ایجاد کند.

ششگل نژاد در خصوص تامین مالی و زمان آغاز پروژه خاطر نشان کرد: مطالعاتی در خصوص راهکارهای تامین مالی سهم شهرداری قدس از این پروژه انجام شده که در این جلسه به صورت دقیق مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و مقرر شد جلسات دیگری به منظور هم افزایی دو مجموعه با حضور مشاوران و کارشناسان مجموعه مدیریت شهری و شرکت مترو برگزار شود. بر اساس مذاکرات صورت گرفته، پیش بینی می شود عملیات عمرانی پروژه در اواسط سال جاری آغاز شود.

پایان خبر زندگی نیوز

دو ایستگاه مترو غرب استان تهران در محدوده شهرقدس ساخته می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دو ایستگاه مترو غرب استان تهران در محدوده شهرقدس ساخته می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دو ایستگاه مترو غرب استان تهران در محدوده شهرقدس ساخته می شود"، کلیک کنید.