رسانه های صهیونیستی: دادگاه لاهه حکم توقف جنگ غزه را صادر خواهد کرد

رسانه های صهیونیستی: دادگاه لاهه حکم توقف جنگ غزه را صادر خواهد کرد

به گزارش زندگی نیوز، دیوان بین المللی دادگستری در لاهه اعلام کرد که حکم مربوط به درخواست آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی را فردا (جمعه) صادر خواهد کرد.

در همین ارتباط روزنامه صهیونیستی «یسراییل هیوم» به نقل از یک منبع عالی رتبه دیپلماتیک گزارش داد که دیوان لاهه احتمالا حکم مربوط به توقف عملیات نظامی در رفح یا حکم مربوط به توقف جنگ علیه غزه را صادر خواهد کرد.

این منبع افزود: پیشتر دیوان لاهه رای مربوط به افزایش ارسال کمک های انساندوستانه به نوار غزه را صادر کرد اما این بار به این رای اکتفا نخواهد کرد و اسراییل احتمال می دهد که دیوان لاهه، حکم مربوط به توقف جنگ علیه نوار غزه را صادر کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، پیشتر آفریقای جنوبی شکایتی علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل کشی به دیوان بین المللی دادگستری ارایه کرده بود.

رسانه های رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند که صدور حکم توقف جنگ علیه نوار غزه، ادامه این جنگ با وجود پافشاری کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم، دشوار خواهد کرد.

در همین ارتباط 2 روز پیش دادستان ارشد دیوان کیفری بین المللی دیروز درخواستی برای صدور حکم بازداشت نتانیاهو و چند مقام ارشد صهیونیستی ارایه کرد.

«کریم خان» در بیانیه ای که پس از بیش از هفت ماه جنگ در غزه صادر شده است، گفت: دلایل منطقی نشان می دهد که نتانیاهو و دیگر مقام های ارشد اسراییل به جنایت علیه بشریت متهم هستند.

310310

رسانه های صهیونیستی: دادگاه لاهه حکم توقف جنگ غزه را صادر خواهد کرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسانه های صهیونیستی: دادگاه لاهه حکم توقف جنگ غزه را صادر خواهد کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسانه های صهیونیستی: دادگاه لاهه حکم توقف جنگ غزه را صادر خواهد کرد"، کلیک کنید.