رصد کمبودهای دارویی با راه اندازی سامانه بر خط سراسری

رصد کمبودهای دارویی با راه اندازی سامانه بر خط سراسری

معاون برنامه ریزی اداره کل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به راه اندازی سامانه بر خط اعلام کمبودهای کشوری گفت: با راه اندازی این سامانه اطلاعات دقیق کمبودهای دارویی معاونت های غذا و داروی سراسر کشور در دسترس قرار می گیرد.

به گزارش زندگی نیوز، دکتر ناصر هیراد با بیان به اینکه در گذشته افراد مختلف و حتی غیرمتخصص در خصوص کمبودهای دارویی اظهار نظر کرده و ارقام مختلفی را در مورد آن اعلام می کردند، گفت: از سال گذشته مسیرهای مختلفی برای احصای کمبودهای دارویی تعریف شده است که آمار جامعی را در اختیار سازمان غذا و دارو قرار می دهد.

وی گفت: لازم به ذکر است در منابع مختلف تعاریف متعددی برای کمبودهای دارویی ذکر شده است که اعلام اعداد متناقض خود گواه موضوع است. بدیهی است سازمان غذا و دارو مرجع رسمی اعلام کمبودهای دارویی است. 

وی افزود: بررسی عملکرد شرکت های پخش از لحاظ نحوه توزیع و اعمال اقدامات اصلاحی به صورت مستمر در حال انجام بوده و طرح سامانه ای شدن برنامه توزیع داروها و توسعه سامانه اعلام کمبودهای دانشگاه از طریق اضافه شدن موجودی شرکت های پخش دارو در دست اقدام است.

به گفته وی، پایش کمبودهای دارویی و زنجیره تامین به صورت ویژه با دو روش شناسه گذاری و رصد کمبود معاونت ها بر اساس مبتنی بودن شواهدها نیز انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده ضمن پایش بهتر کمبودها، امکان برنامه ریزی دقیق تر برای جبران آن وجود دارد؛ همچنین معاونت های غذا و داروی سراسر کشور با دسترسی به این سامانه می توانند از میزان موجودی دارو اطلاع یافته و نسبت به پیگیری و رفع مشکل حوزه خود اقدام کنند.

پایان خبر زندگی نیوز

رصد کمبودهای دارویی با راه اندازی سامانه بر خط سراسری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رصد کمبودهای دارویی با راه اندازی سامانه بر خط سراسری" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رصد کمبودهای دارویی با راه اندازی سامانه بر خط سراسری"، کلیک کنید.