رفتارهای بچه گانه، تهدیدی برای قهرمانی استقلال!

هافبک آبی پوشان با رفتاری غیرحرفه ای و بچه گانه عاملی برای تهدید قهرمانی استقلال شده است.

به گزارش زندگی نیوز، تیم فوتبال استقلال در پایان هفته بیست و ششم لیگ برتر با 57 امتیاز در کورس قهرمانی قرار دارد. این تیم هفته گذشته با گلزنی بلانکو در دقایق پایانی توانست از سد ذوب آهن عبور کند و در صدر جدول خودش را حفظ کند. با این وجود یک حاشیه خاص در بازی با ذوب آهن توجهات را به خود جلب کرد؛ جایی که امید حامدی فر بعد از پایان بازی با مهرداد رضایی بازیکن ذوب آهن درگیر و به کمیته انضباطی احضار شد تا در آستانه محرومیت قرار بگیرد.

دردسرهای نکونام در بازی با فولاد

محرومیت احتمالی حامدی فر خبر بدی برای جواد نکونام و استقلال است و آبی پوشان را در بازی با فولاد به دردسر جدیدی انداخته است چرا که پیش از این روزبه چشمی و صالح حردانی به دلیل 4 کارته شدن، بازی بعدی استقلال مقابل فولاد در هفته بیست و هفتم لیگ برتر را از دست داده بودند. نبود این دو نفر به خودی خود، استقلال را در فاز تدافعی با مشکل مواجه خواهد کرد چرا که روزبه چشمی به عنوان رهبر خط دفاعی جواد نکونام در لیگ بیست و سوم، مهره ای بدون جایگزین برای سرمربی استقلال به حساب می آید؛ بازیکنی که در هفته های اخیر در نبود سهرابیان و سیلوا، تنها بازمانده خط دفاعی فیکس استقلال بود.

از طرف دیگر حردانی با توانایی بازی در پست دفاع راست، وینگر راست و حتی دفاع میانی سمت راست در سیستم دفاع سه نفره، آچار فرانسه جواد نکونام به حساب می آید که در هفته های اخیر جای خالی کوین یامگا که از قضا توسط حامدی فر دچار مصدومیت شدید شده بود را پر کرده است. حردانی حتی در بازی با ذوب آهن، پس از مصدومیت ایمان سلیمی به خط دفاعی رفت و به جای او بازی کرد.

حالا اما در صورت محرومیت حامدی فر در بازی فولاد، جواد نکونام باید فکری به حال هافبک های تدافعی تیمش هم بکند چرا که باتوجه به محرومیت روزبه چشمی، فقط زبیر نیک نفس را در اختیار دارد، در نتیجه اگر در بازی با فولاد تصمیم به استفاده از تاکتیک دفاعی یا حتی تعویض بگیرد، با مشکل مواجه خواهد شد.

رفتارهای بچه گانه تهدیدی برای قهرمانی استقلال!

راه حل احتمالی نکونام چیست؟

زمانی که مهدی مهدی پور با مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی مواجه شد، کادر فنی استقلال جلال الدین ماشاریپوف را که در زمان حضور مهدی پور کمی عقب تر از بلانکو بازی می کرد را به طور کامل به خط هافبک آورد تا وظایف مهدی پور را برعهده بگیرد. از طرفی به جای مهدی پور مصدوم، زبیر نیک نفس به ترکیب استقلال اضافه شد تا در پست هافبک دفاعی به جای روزبه چشمی بازی کند چرا که در آن برهه با توجه به افت نسبی ایمان سلیمی، این بازیکن به نیمکت رفته بود تا سیلوا از دفاع میانی سیستم سه نفره به پست سلیمی منتقل شود و چشمی به جای سیلوا در دفاع میانی این سیستم بازی کند. مهرداد محمدی هم به جای ماشاریپوف دوباره به ترکیب استقلال اضافه شد اما حضور او برنامه های تهاجمی آبی ها را با کمی تغییر مواجه کرد که منجر به بهبود عملکرد استقلال هم شد.

رفتارهای بچه گانه تهدیدی برای قهرمانی استقلال!

البته این تغییرات در شرایطی رخ داد که فقط مهدی پور از ترکیب استقلال خارج شده بود اما نکونام در بازی با فولاد علاوه بر غیبت چشمی، حردانی و احتمالا حامدی فر، سهرابیان و سیلوا را هم در شرایطی در اختیار دارد که پس از چند هفته مصدومیت، از شرایط بازی دور بوده اند. با تمامی این اوصاف یک راه این است که جواد نکونام مجبور شود پس از مدت ها تغییر سیستم بدهد و از سیستم چهار دفاعه اول فصلش استفاده کند. در چنین حالتی ممکن است جعفر سلمانی به زوج ابوالفضل جلالی در سمت چپ تبدیل شود و میلاد فخرالدینی در دفاع راست مورد استفاده قرار بگیرد. با این حال سوال این جاست که چه بازیکنی می خواهد در پست وینگر راست به میدان برود؛ جایی که نه حردانی و نه یامگا حضور ندارند و از طرف دیگر آوردن مهرداد محمدی به آن پست، ترکیب برنده استقلال را به طور کلی تغییر می دهد.

این سوال احتمالا منجر به تداوم استفاده از سیستم دفاع سه نفره در بازی با فولاد شود تا یک نفر از بین سهرابیان و سیلوا که شرایط بهتری برای بازی دارد، مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین فخرالدینی و جلالی به عنوان وینگ بک های راست و چپ به میدان بروند و تورانیان و سلمانی هم جایگزین های این دو نفر باشند. با این حال سوال مشابه هر دو احتمال، ریسک بالا در پست هافبک تدافعی است چرا که اگر حامدی فر به خاطر فتار بچه گانه اش محروم شود فقط زبیر نیک نفس در این پست در دسترس است و جواد نکونام به مشکل می خورد.

رفتار بچه گانه ای که قهرمانی استقلال را به خطر انداخت

به وجود آمدن این همه سوال، آن هم برای ذهن یک خبرنگار نه سرمربی تیم نشان می دهد که یک رفتار بچه گانه از سوی بازیکن چطور می تواند تمرکز و ذهنیت کادر فنی یک تیم را به هم بریزد. رفتار بچه گانه امید حامدی فر در بازی با ذوب آهن و درگیری بی مورد با مهرداد رضایی در حالی رقم خورد که استقلال در هفته بیست و هفتم لیگ برتر باید به مصاف فولادی برود که برای فرار از منطقه سقوط با انگیزه زیادی وارد زمین خواهد شد و پرسپولیس که تنها یک امتیاز با صدر فاصله دارد، منتظر لغزش کوچکی از سوی استقلال است. تمامی این موارد نشان می دهد که رفتار حامدی فر خطری جدی در مسیر قهرمانی استقلال به وجود آورده است.

رفتارهای بچه گانه تهدیدی برای قهرمانی استقلال!

پایان خبر زندگی نیوز

رفتارهای بچه گانه، تهدیدی برای قهرمانی استقلال!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رفتارهای بچه گانه، تهدیدی برای قهرمانی استقلال!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رفتارهای بچه گانه، تهدیدی برای قهرمانی استقلال!"، کلیک کنید.