رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ گرم ترین شهر کشور کجاست؟

رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ گرم ترین شهر کشور کجاست؟

به گزارش زندگی نیوز، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعدوبرق همچنین وزش باد شدید در نقاط مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با زندگی نیوز افزود: امروز (21 خرداد) در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه ایلام، لرستان، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، زنجان،گیلان، قزوین و ارتفاعات تهران و البرز رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد گردوخاک و ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: این وضعیت سه شنبه (22 خرداد) در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، قم، غرب و جنوب اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان و نیمه غربی مازندران رخ می دهد همچنین در مناطقی از قم، اصفهان و فارس نیز رگبار پراکنده گاهی با وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

ضیاییان ادامه داد: چهارشنبه (23 خرداد) در مناطقی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی و در غرب گیلان و مناطقی از شمال شرق و ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی رگبار پراکنده پیش بینی می شود.

وی اضافه کرد: پنجشنبه (24 خرداد) بر شدت بارش در شمال غرب کشور افزوده می شود و گستره آن مناطقی از غرب، مرکز استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شمال غرب و مرکز را فرا می گیرد همچنین در ارتفاعات کرمان، شمال هرمزگان و غرب یزد نیز رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

ضیاییان افزود: جمعه (25 خرداد) در مناطقی از شمال غرب، غرب،استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، استان های ساحلی دریای خزر، مرکز و ارتفاعات جنوب شرق رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: از امروز تا سه شنبه در برخی نقاط واقع در شمال غرب، غرب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز، شرق، جنوب شرق و برخی نقاط در مرکز کشور وزش باد شدید و در نقاط مستعد پدیده گردوخاک پیش بینی می شود. این وضعیت چهارشنبه در نیمه شرقی و همچنین جنوب غرب و جمعه علاوه بر این مناطق در مناطقی از مرکز و جنوب غرب نیز رخ میدهد.

ضیاییان افزود: دوشنبه و سه شنبه شرایط تشکیل گردوخاک در کشور عراق و انتقال آن به غرب و جنوب غرب دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: شمال خلیج فارس امروز و فردا مواج است همچنین خلیج فارس در سواحل بوشهر از چهارشنبه تا جمعه به تناوب مواج خواهد بود. تنگه هرمز از دوشنبه تا چهارشنبه و دریای عمان طی پنج روز آینده به تناوب مواج پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (22 خرداد) قسمتی ابری، گاهی رگبار و رعدوبرق و در بعضی ساعت ها افزایش باد با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و چهارشنبه (24 خرداد) قسمتی ابری، گاهی رگبار و رعدوبرق و در بعضی ساعت ها افزایش باد با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 7 و 6 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 46 و 47 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47236

رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ گرم ترین شهر کشور کجاست؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ گرم ترین شهر کشور کجاست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعدوبرق در این استان ها/ گرم ترین شهر کشور کجاست؟"، کلیک کنید.