رگبار و رعد و برق در ارتفاعات/ بعد از ظهر کوهنوردی نکنید

رگبار و رعد و برق در ارتفاعات/ بعد از ظهر کوهنوردی نکنید

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به وقوع رگبار و رعد و برق در ارتفاعات البرز و زاگرس توصیه کرد: طی ساعات بعدازظهر و غروب از حضور در این مناطق اجتناب شود.

صادق ضیاییان در گفت وگو با زندگی نیوز درباره رایط جوی مناطق کوهستانی کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه ( 24 و 25 خرداد) افزود: وقوع ناپایداری های همرفتی به شکل رگبار و رعدوبرق در ارتفاعات شمال غرب، ارتفاعات البرز و  بخش هایی از زاگرس شمالی و مرکزی پیش بینی و هشدار سطح نارنجی برای وقوع ناپایداری به ویژه برای ساعات بعدازظهر و شب در مناطق کوهستانی بیش از 10 استان کشور صادر شده است.

وی اضافه کرد: طی این مدت برای مناطق مذکور به ویژه از ساعات ظهر به بعد، به تدریج افزایش ابر و وقوع رگبار و رعدوبرق، افزایش سرعت باد(تندباد موقتی) و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود. شدت بارش های رگباری در البرز مرکزی می تواند منجر به وقوع سیلاب موقتی شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی توصیه کرد: با توجه به ماهیت بارش های رگباری و احتمال اصابت صاعقه طی ساعات بعدازظهر و غروب از حضور در طبیعت در مناطق مذکور اجتناب شود. به تغییر شرایط ابرها( رشد عمودی ابرها و افزایش حجم ابرها) و افزایش سرعت وزش باد نیز توجه شود.

وی در ادامه گفت: تداوم استقرار هوای گرم طی روز و افزایش تابش اشعه فرابنفش طی ساعات میانی روز به ویژه با شدت بیشتر در نیمه جنوبی کشورپیش بینی می شود بنابراین تمهیدات لازم حفاظتی جهت کاهش آسیب ناشی از افزایش اشعه فرابفش و گرمازدگی طی روز اندیشیده شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در سایر مناطق کشور، وزش باد که گاهی شدید خواهد شد، مهم ترین پدیده جوی است

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای پایانی هفته اظهارکرد: اوایل روز آسمان صاف تا نیمه ابری، از ظهر به بعد افزایش ابر و سرعت وزش باد، وقوع رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ پیش بینی می شود و هشدار سطح نارنجی برای بارش های همرفتی در ارتفاعات شمال تهران به ویژه در ساعات بعدازظهر صادر شده است.

پایان خبر زندگی نیوز

رگبار و رعد و برق در ارتفاعات/ بعد از ظهر کوهنوردی نکنید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رگبار و رعد و برق در ارتفاعات/ بعد از ظهر کوهنوردی نکنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رگبار و رعد و برق در ارتفاعات/ بعد از ظهر کوهنوردی نکنید"، کلیک کنید.