رییس دانشگاه شیراز: دانشجویان اخراج شده آمریکا و اروپا را بورسیه می کنیم

رییس دانشگاه شیراز: دانشجویان اخراج شده آمریکا و اروپا را بورسیه می کنیم

تجمع دانشجویان و اساتید دانشگاه های سطح شیراز با عنوان «وجدان بیدار» در حمایت از خیزش ضدصهیونیستی دانشجویان آمریکا و اروپا عصر امروز، 10 اردیبهشت ماه در مقابل درب ورودی دانشگاه شیراز برگزار شد.

رییس دانشگاه شیراز در این مراسم با بیان اینکه برخی رخدادهای سال 2024 یک سری واقعیت ها را علنی کرده است، گفت: اولین واقعیتی که علنی شده، ذات تمدن غربی است که عصاره آن را در اتفاقات غزه مشاهده می کنیم و واقعیت دیگر، حقانیت پیام انقلاب اسلامی است.

محمد موذنی افزود: قیام حضرت امام(ره) از ابتدا یکی از اهداف و آرمان های بزرگش، آرمان حمایت فلسطین بود و جلوه های بارز فرمایش بزرگ ایشان که «اسراییل غده سرطانی جهان اسلام است» را امروز داریم در قلب جهان اسلام مشاهده می کنیم.

وی با تاکید بر اثبات حقانیت پیام امام راحل مبنی بر اینکه «آمریکا شیطان بزرگ است»، به پیام مقام معظم رهبری در سال 2015 میلادی اشاره کرد و گفت: در آن سال رهبر انقلاب یک پیام را برای جوانان اروپا و امریکای شمالی فرستادند و آن ها را به شناخت اسلام اصیل دعوت کردند. تاکید مقام معظم رهبری این بود که تبلیغاتی که برای اسلام هراسی در اروپا و آمریکا انجام می شود، با چه اهدافی است.

رییس دانشگاه شیراز اضافه کرد: دلیلی که مقام معظم رهبری جوانان را هدف حرفشان قرار دادند، روحیات پاک و ذات حقیقت جوی آن ها بود که دولتمردان آن ها در این سال ها به این روحیات پاک، خدشه وارد کرده بودند، اما امروز می بینیم که جوانان آمریکا و اروپا به پیام ایشان لبیک گفته اند.

وی با بیان اینکه در سال 1948 میلادی مسلمانان 16 درصد جمعیت جهان را تشکیل می دادند و حالا این رقم به 24 درصد رسیده است، گفت: در سوی مقابل، جمعیت مسیحیان جهان در همین بازه زمانی از 38 درصد به 30 درصد کاهش یافته است و به این معنی است که وجدان بیدار مردم دنیا در حال گراییدن به دین مبین اسلام است.

موذنی همچنین به انتقاد از برخورد خشن پلیس با دانشجویان معترض در اروپا و آمریکا پرداخت و گفت: آن ها برای اینکه این حرکت توفنده را مهار کنند، از خشونت زیادی استفاده می کنند و حتی دانشجویان را تهدید به اخراج از دانشگاه و جلوگیری از اشتغال در آینده کرده اند که این روش های مستبدانه نشان دهنده اضمحلال استکبار جهانی است.

رییس دانشگاه شیراز در پایان از مصوبه مدیریت این دانشگاه برای بورسیه کردن دانشجویان اخراجی دانشگاه های اروپا و آمریکا خبر داد و گفت: دانشجویان و حتی اساتیدی که اخراج یا تهدید به اخراج شده اند، می توانند در دانشگاه شیراز به ادامه تحصیل بپردازند و گمان می کنم سایر دانشگاه های شیراز و استان فارس هم این آمادگی را داشته باشند.

خواهر شهید سید عباس موسوی، دبیر کل سابق حزب الله لبنان نیز که مهمان ویژه تجمع امروز بود با تبریک به جوانان متمدن و بیدار ایرانی به خاطر برداشتن این گام مبارک، گفت: این که شما مردم فلسطین را همراهی می کنید، آزادی خواهی شما را نشان می دهد و این نشان افتخاری برای شماست.

هدی الموسوی افزود: نباید به ظالمان و دشمنان توجه کنیم. بر هر انسان مسلمان و غیرمسلمان واجب است که این کشتار ظالمانه ای که علیه مردم و خانواده های ما در فلسطین صورت میگیرید را محکوم کنیم و هرکلمه ای در برابر ظلم، نصرتی است برای مظلوم.

وی با اشاره به سخن امام حسین (ع) که فرمودند حتی اگر دین ندارید و از معاد نمی ترسید، آزاده باشید، گفت: امروز هر انسان شریف و آزادهای در جبهه حق علیه امریکا، شیطان اکبر، ایستادگی می کند و اتفاقی که امروز در فلسطین افتاده است را هیچ عقل بشری و وجدان بیداری نمی تواند بپذیرد.

الموسوی ادامه داد: آمریکا دم از تمدن و فرهنگ می زند اما تمدن و فرهنگش یعنی کشتن بچه ها و زندانی کردن دانشجویان. آمریکا امروز غذا و آب و حتی دارو را برای مردم فلسطین قطع می کند و هر کس کنار آمریکا بایستد، خاین است.

وی در پایان با اشاره به جمله برادر شهیدش که گفته بود «اگر دیدید روزی پیر و جوان به میدان مبارزه آمده اند، بدانید پیروزی نزدیک است» گفت: جوانانی که آینده در دستانشان است، از آمریکا توقع خیر نداشته باشند و ما به آنها ایمان داریم که انصار امام مهدی (عج) هستند.

بنا بر این گزارش، فاطمه قناعتی، دانشجوی رشته ریاضی دانشگاه شیراز نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار زندگی نیوز گفت: امروز به این دلیل در این مراسم شرکت کردیم تا نشان دهیم نسبت به سرنوشت دیگر کشورها بی تفاوت نیستیم و این خصلت دانشجویان است.

4747

رییس دانشگاه شیراز: دانشجویان اخراج شده آمریکا و اروپا را بورسیه می کنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رییس دانشگاه شیراز: دانشجویان اخراج شده آمریکا و اروپا را بورسیه می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رییس دانشگاه شیراز: دانشجویان اخراج شده آمریکا و اروپا را بورسیه می کنیم"، کلیک کنید.