زخمی شدن 5 تن در 2 حمله هوایی آمریکا و انگلیس به یمن

زخمی شدن 5 تن در 2 حمله هوایی آمریکا و انگلیس به یمن

منابع خبری از زخمی شدن پنج تن درپی 2 حمله هوایی آمریکایی-انگلیسی به ساختمان رادیو واقع در استان «ریما» یمن خبر دادند.

به گزارش زندگی نیوز، خبرنگار شبکه خبری «المسیره» یمن وابسته به جنبش انصارالله در استان ریما در غرب صنعاء گزارش داد که درپی 2 حمله هوایی آمریکایی-انگلیسی به ساختمان رادیو در مجتمع دولتی در شهرستان «الجبین» واقع در استان «ریما» پنج تن زخمی شده اند.

این شبکه خبری به جزییات بیشتری درخصوص این حمله اشاره نکرده است.

ستاد فرماندهی مشترک آمریکا (سنتکام) پیشتر نیز مدعی هدف قرار دادن سه سکوی پرتاب موشک کروز ضد کشتی نیروهای مسلح یمن شد.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در 31 اکتبر 2023 و انجام ده ها عملیات پس از آن، تلاش های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ایتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی سابقه ارتش یمن علاوه بر اینکه مانع از تلاش های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات غزه و هدف قرار دادن کشتی های این رژیم و کشتی های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آن ها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

پایان خبر زندگی نیوز

زخمی شدن 5 تن در 2 حمله هوایی آمریکا و انگلیس به یمن

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زخمی شدن 5 تن در 2 حمله هوایی آمریکا و انگلیس به یمن" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زخمی شدن 5 تن در 2 حمله هوایی آمریکا و انگلیس به یمن"، کلیک کنید.