«سلامت» از قوی ترین حوزه های کشور/اهمیت امنیت غذایی از مزرعه تا سفره

«سلامت» از قوی ترین حوزه های کشور/اهمیت امنیت غذایی از مزرعه تا سفره

وزیر بهداشت، حوزه سلامت را از قوی ترین حوزه های کشور خواند و با تاکید بر مبحث امنیت غذایی گفت: مبحث غذا از آغاز زنجیره تولید تا رسیدن محصول به سفره مردم باید تحت پوشش امنیت غذایی قرار گیرد.

به گزارش زندگی نیوز، دکتر بهرام عین الهی در همایش روز جهانی ایمنی غذا که امروز، یکشنبه، 20 خرداد برگزار شد، اظهار کرد: به طور قطع، روح رییس جمهور شهید در این برنامه حضور دارد. اقدامات دولت سیزدهم در زمینه بهداشت بسیار ارزشمند است. جلسه سازمان بهداشت جهانی به تازگی برگزار شد و در آن جلسه، رییس جمهور شهید را به عنوان حامی مردم در زمینه سلامت معرفی کردم.

وی با بیان اینکه تشکیل جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفت، اظهار کرد: پیش از دولت سیزدهم، برگزاری جلسات شورای عالی سلامت لغو شده بود، اما پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، سه جلسه شورای عالی سلامت برگزار شد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه اقدامات دولت سیزدهم در زمینه سلامت بسیار گسترده است، خاطرنشان کرد: پیش از اینکه دولت سیزدهم سیاست امور را در دست بگیرد، میزان مرگ و میر کرونایی در روز حدود 700 نفر و مرگ و میر هفتگی ناشی از این بیماری 5هزار نفر برآورد شده بود دولت سیزدهم با واکسیناسیون گسترده توانست از روند مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا جلوگیری کند.

عین الهی در ادامه صحبت هایش با بیان اینکه «امنیت غذایی» و «تولید غذا» با یکدیگر تفاوت دارند، افزود: هنگامی که از تولید غذا سخن به میان می آید باید به امنیت غذایی توجه کنیم. وزارت بهداشت، متولی حوزه سلامت به حساب می آید و به دلیل اینکه امنیت غذایی بر سلامت مردم اثرگذار است، متولی امنیت غذایی نیز به حساب می آید. نکته مهم و اساسی این است غذا از منظر کمی و کیفی باید سالم باشد.

وی با بیان اینکه حوزه سلامت جزو قوی ترین حوزه های کشور به حساب می آید، اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی، دستاوردهای بسیاری حاصل شده و حوزه سلامت جزو قوی ترین دستاوردهای کشور به حساب می آید.

وزیر بهداشت با بیان اینکه موضوع امنیت غذایی بسیار گسترده است، گفت: مبحث غذا از آغاز زنجیره تولید تا رسیدن یک محصول به سفره مردم باید تحت پوشش امنیت غذایی قرار گیرد.

ادامه دارد

«سلامت» از قوی ترین حوزه های کشور/اهمیت امنیت غذایی از مزرعه تا سفره

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«سلامت» از قوی ترین حوزه های کشور/اهمیت امنیت غذایی از مزرعه تا سفره" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«سلامت» از قوی ترین حوزه های کشور/اهمیت امنیت غذایی از مزرعه تا سفره"، کلیک کنید.