سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت

مقامات محلی می‌گویند طوفان‌های سهمگین و باران‌های سیل‌آسا در فرانسه، سوئیس و ایتالیا تاکنون چندین کشته برجای گذاشته است.

به گزارش زندگی نیوز، مقامات محلی اعلام کردند که تاکنون سه تن در فرانسه بر اثر حوادث مرتبط با طوفان جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین طوفان، بارندگی و رانش زمین در سوئیس هم چهار کشته برجای گذاشته است. دو تن نیز مفقود هستند.

علاوه بر این، رانش زمین در ایتالیا هم کشته برجای گذاشته است.

طوفان و بارندگی منجر به بسته شدن جاده ها و طغیان رودخانه ها نیز شده است.

سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت
سه نفر در سنین ۷۰ و ۸۰ سالگی در شهرستان «اوب» در شمال شرقی فرانسه بر اثر حوادث مرتبط با طوفان جان باختند /عکس: الجزیره

در همین حال، شرایط نامساعد جوی در مناطق حادثه دیده عملیات امدادی را با مشکل روبرو کرده است.

به گزارش الجزیره، دانشمندان می گویند تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت های انسانی شدت، فراوانی و طول مدت رویدادهای شدید آب و هوایی مانند سیل و طوفان را افزایش می دهد.

خسارات طوفان در آلمان؛ آتش‌سوزی بر اثر رعدوبرق و اختلال در حرکت قطارها

مناطق گسترده‌ای در آلمان به ویژه غرب و جنوب غربی این کشور نیز با طوفان‌ روبه‌رو شده است. بارش تگرگ باعث توقف ۲۰ دقیقه‌ای دیدار آلمان و دانمارک شد. ۲ خانه بر اثر برخورد رعد و برق آتش گرفت و برخی مسیرهای خط آهن موقتا بسته شد.

بخش‌های وسیعی از آلمان به‌ویژه مناطق غرب و جنوب غربی این کشور در شامگاه شنبه ۲۹ ژوئن با طوفان، رعد و برق‌ شدید، باران سنگین و تگرگ همراه بود.

سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت
بخش‌های وسیعی در آلمان در روزهای اخیر با طوفان، رعد و برق‌ شدید، باران سنگین و تگرگ مواجه بوده است/ عکس: دویچه‌وله

به گفته سازمان هواشناسی آلمان، سرعت باد در برخی مناطق برای دقایقی به حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز رسید.

شدت طوفان در روز گذشته حتی باعث توقف چند دقیقه‌ای دیدار میان ملی‌پوشان آلمان و دانمارک در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های اروپا در ورزشگاه دورتموند شد.

در این دیدار، در حالی که پیکار تنگاتنگ دو تیم ادامه داشت، بارانی سنگین با رعد و برق و تگرگ آغاز شد و شدت آن به حدی بود که داور در دقیقه ۳۵ ناچار شد، بازی را به مدت ۲۰ دقیقه قطع کند.

سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت
توقف دیدار آلمان و دانمارک به دلیل شرایط بد جوی در ورزشگاه «دورتموند »/عکس: دویچه‌وله

در این شهر و بسیاری از نقاط دیگر آلمان نمایش‌های عمومی برای تماشای دسته جمعی فوتبال نیز به دلیل شدت باد و باران، لغو شد.

در شهر «اوبرهاوزن» در ایالت «نوردراین-وستفالن» و شهر «لوبتین» در ایالت «مکلنبورگ-فورپومن» نیز برخورد رعد و برق به سقف دو خانه مسکونی، باعث آتش‌سوزی شد. گرچه آتش با حضور ماموران آتش‌نشانی بسیار زود مهار شد اما فعلا این دو خانه برای ساکنانشان قابل سکونت نیست.

طوفان شب گذشته بر تردد قطارها نیز تاثیر داشت و راه‌آهن آلمان (دویچه بان) از اختلالات شدید در بسیاری از مسیرهای خط آهن خبر داده است.

به گفته پلیس، مسیر خط آهن بین شهرهای دورتموند و هام و خط آهن بین هانوفر و میندن به طور موقف بسته شده است.

به گزارش دویچه وله، سازمان هواشناسی آلمان در مورد ادامه بارش‌های سنگین و رعد و برق‌ در شمال و شرق آلمان هشدار داد و اعلام کرده است، به خصوص در بخش شمال شرقی آلمان، احتمال وقوع رعد و برق‌های شدید، همراه با باران سنگین تا صبح امروز دوشنبه (اول ژوئیه) منتفی نیست اما بخشی از هشدارها برای دیگر نقاط کشور لغو شده است.

پایان خبر زندگی نیوز

سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل و طوفان در غرب اروپا قربانی گرفت"، کلیک کنید.